بررسی پرونده ادعاى قتل حضرت زهرا رضى الله عنها
Added Date: 5/23/2010 6:12:52 PM
Bookmark and Share              Balatarin

سنی نیوز : یکی از فتنه برانگیزترین مسائلی که بر اختلاف شیعه و سنی دامن می زند مسئله شهادت حضرت زهرا رضى الله عنها  است که به قول شیعه توسط حضرت عمر و یا در روایاتی توسط غلام حضرت عمر اتفاق افتاده است. اما علما و مفکرین اهل سنت و برخی از روشنفکران شیعه اعتقاد دارند که این مسئله نه تنها صحت ندارد بلکه به عنوان بزرگترین دروغ تاریخ نیز شناخته شده است. پرونده ای که پس از 1400 سال از اتفاق مزعوم و با تلفیق روایات واحادیث دروغین گشوده شده است.

حال ما خواستیم با تشکیل یک محکمه مجازی این پرونده را مورد بررسی قرار دهیم. در واقع این دادگاه شبیه سازی آنچه است که در مناظرات بین شیعه وسنی در موضوع شهادت حضرت زهرا اتفاق می افتد . در اینجا ادله و براهینی که شیعه در اثبات این امرذکر می کنند آورده شده اند و همچنین اقوال و براهین طرف دوم یعنی اهل سنت نیز بررسی شده اند در این محاکمه دلایل و براهین طرفین دعوا مورد بررسی قرار می گیرد و با توجه به ادله و براهین طرفین و شهادت شاهدان عینی دادگاه حکم خود را اعلام خواهد کرد.

 

مشخصات پرونده

قضیه: هجوم به خانه حضرت فاطمه و آتش زدن در ، اسقاط جنین و شکستن پهلو!!

قاضی: یک شخص منصف

مدعی: شیعیان یا دقیق تر روافض

مدعی علیه: اهل سنت و در رأس آنها حضرت عمر رضی الله عنه ، حضرت ابوبکر رضی الله عنه         

------------------------------------------------------------

قاضی : شروع جلسه اول محاکمه را اعلام می کنم طرفین دعوا حق دارند فقط با استناد به روایات و احادیث صحیح سخن بگویند و هر گونه استناد به روایات ضعیف چه از اهل سنت و چه از شیعه مورد قبول دادگاه نیست و در حکم نهائی دادگاه اثر نخواهد داشت همچنین طرفین دعوا حق دارند از روایات واحادیث طرف مقابل برای اثبات اقوال خود استفاده کنند.

هر گونه خروج از موضوع و طرح مسائل جانبی غیر مرتبط با قضیه اصلی بار اول با تذکر و در صورت ادامه یافتن طرف متجاوز از دادگاه اخراج می شود.

قاضی دادگاه به اقوال مدعیان گوش می کند.

مدعیان (شیعیان): ما مدعی هستیم که بعد از وفات پیامبر صلی الله علیه وسلم اصحاب او مرتد شده و بلا فاصله حکم را تغییر دانند و بر حضرت علی که جانشین شرعی پیامبر بود انقلاب کردند و ابوبکر را بر سر خلافت آوردند و به این امر اکتفا نکردند بلکه به خانه وحی (خانه حضرت علی) هجوم کردند و در خانه را به آتش کشیدند و حضرت فاطمه که پشت در خانه بود با فشاردادن در توسط عمر یا غلام او که قنفذ نام داشت پهلویشان شکسته شد و جنین 6 ماهه او محسن سقط شدند و ما به همین دلیل ابوبکر و عمر را غاصب به شمار می آوریم. و آنها را لعنت می کنیم !

قاضی: خوب دلایل شما دراثبات وقوع این امر چیست؟

مدعیان (شیعیان): در کتب شیعه به طور متواتر روایاتی نقل شده است که این امر را اثبات میکند.

اهل سنت: این اتهامات بی اساس است و هیچ روایت صحیحی وجود ندارد که این امر را ثابت کند. زیرا هیچ کدام یک از اهل بيت یعنی حضرت علی ، امام حسن ، و دیگر فرزندان ایشان به این امر هیچ اشاره ای نکردند اگراین امر عظیم به راستی اتفاق افتاده است صاحبان اصلی حق که ایشان باشند چرا اشاره ای به این امر نکردند.

مدعیان (شیعیان) : از امام حسن بن علی (ع) روایت شده است که ایشان خطاب به مغیره بن شیبه گفتند : تو کسی هستی که دختر رسول الله را زدی و او را خون آلود کردی و آن چه در شکم ایشان بود سقط شد. این اهانتی نسبت به رسول الله و مخالفت امر ایشان بود. زیرا  رسول الله صلى الله علیه وآله وسلم فرموده بودند : « تو ( ای فاطمه ) سیده نساء اهل بهشت هستی.»سپس به خدا که جایگاه تو (مغیره بن شعبه) جهنم است.

عن مولانا الإمام أبی محمّد الحسن بن علی (علیه السلام): " وأما أنت یا مغیرة بن شعبة!... وأنت الذی ضربت فاطمة بنت رسول الله (صلى الله علیه وآله وسلم) حتّى أدمیتها، وألقت ما فی بطنها.. استذلالاً منك لرسول الله (صلى الله علیه وآله وسلم)، ومخالفة منك لأمره، وانتهاكاً لحرمته، وقد قال لها رسول الله (صلى الله علیه وآله وسلم): " أنتِ سیّدة نساء أهل الجنّة " والله مصیرك إلى النار (منبع الاحتجاج: 278 و بحار الأنوار: 43/197 و 44/83)

اهل سنت: این امر بسیار مضحک است. اولا این روایت وقوع حادثه توسط حضرت عمر را ثابت نمی کند ثانیا مغیره بن شعبه خود از شیعیان حضرت علی است چطور به  شکستن پهلوي حضرت فاطمه متهم می شود. این امر بطلان حدیث را از اول تا آخر ثابت می کند اگر دلیل قاطعی دارید بیان کنید دست از تشویش اذهان مردم بر دارید زیرا به هیچ جایی نمی رسید.

مدعیان (شیعیان) : در کتاب الملل و النحل شهرستانی (548 هـ) از ابراهیم بن سیار بن هانی نقل می کند و می گوید : عمر روز بیعت ضربه ای به شکم حضرت فاطمه وارد کرد که باعث اسقاط جنین ایشان شد. الشهرستانی (548 هـ): عن إبراهیم بن سیار بن هانی النظام قال: إن عمر ضرب بطن فاطمة (علیها السلام) یوم البیعة حتى ألقت الجنین من بطنها (منبع كتاب الملل والنحل، الشهرستانی: 1 / 59 )

اهل سنت: شما مثل این که به دروغ گفتن عادت کردید همان طور که بالای منبرها دروغ می گویید. اما این جا دادگاه است و این دروغ ها این جا فایده ای ندارد.

قاضی: لطفا توضیح دهید که این امر چطور دروغ است ایشان که از کتب شما اهل سنت این روایت را نقل کرد.

اهل سنت: خیر جناب قاضی ایشان مانند کسانی هستند که می گویند:" یا ایها الذین امنوا لا تقربوا الصلاة " و ادعا می كنند كه خدا فرموده نماز نخوانید در حالی که ادامه آیه را نمی خوانند تا معنی و مفهوم آن روشن شود با این امر درک و شعور من و شما را مورد تمسخر گرفتند. شهرستانی در کتاب الملل و النحل این را نقل می کند سپس آن را رد می کند و درباره آن توضیح می دهد. اما این آقایان این طور جلوه دادند که شهرستانی این روایت را نقل کرده و آن را تأیید می کند که این دروغ بسیار بزرگ و خیانت علمی است.

تصویر زیر صفحه کتاب را نشان می دهد آن را با دقت بخوانید :

کتاب : الملل و النحل

مؤلف : ابی الفتح احمد الشهرستانی

انتشارات : دار المعرفه بیروت – لبنان جلد (1)

 

الملل و النحل

قاضی: آن طور که از این مستند بر می آید این است که علامه شهرستانی عقاید فرقه ی نظامیه را بیان می کند و سپس آنها را رد می کند از این جمله عقاید عقیده آنها به ضربه زدن حضرت عمر به شکم حضرت فاطمه و سقط جنین است. در حالی که شما وا نمود کردید که شهرستانی به این امر عقیده دارد. آیا شما دلیلی برای اثبات ادعای خود ندارید که به جعل و تلفیق ادله می پردازید.!!!

اهل سنت: قاضی محترم این اولین باری نیست که این جعل توسط آنها صورت میگیرد آنها در این امر حرفه ای هستند و هر وقت که برای ادعاهای خود دلیلی نیافتند دست به اینگونه کارها می زنند که نمونه آن فراوان است اما بخاطر اینکه وقت دادگاه تلف نشود آنها را ذکر نمی کنم

قاضی : آیا شما مدعیان دلیل دیگری ندارید ؟ حتی اگر از کتب خود شما باشد ما آن را می پذیریم!

مدعیان (شیعیان): در کتب ما روایات بسیار زیادی در حد تواتر آمده است !

قاضی: دوباره که این سخن را تکرار کردی از ادعا تا اثبات بسیار فاصله است تو که ادعا می کنی در کتب شما این امر متواتر است پس یک حدیث صحیح ذکر کن تا دادگاه به حرف شما قانع شود

مدعیان (شیعیان): «سلیم بن قیس» به نقل از «سلمان فارسى» آورده است:فقالت فاطمة علیها السلام : یا عمر ، ما لنا ولك ؟ فقال : افتحی الباب وإلا أحرقنا علیكم بیتكم . فقالت : ( یا عمر ، أما تتقی الله تدخل على بیتی ) ؟ فأبى أن ینصرف . ودعا عمر بالنار فأضرمها فی الباب ثم دفعه فدخل .كتاب سلیم بن قیس ، تحقیق اسماعیل انصارى، ص 150 .... حضرت زهرا(علیها السلام) فرمود: اى عمر، ما را با تو چه كار است؟ جواب داد: در را باز كن و گرنه خانه تان را به آتش مى كشیم! فرمود: اى عمر، از خدا نمى ترسى كه به خانه من وارد مى شوى؟! ولى عمر ابا كرد از این كه برگردد. عمر آتش طلبید و آن را بر در خانه شعله ور ساخت و سپس در را فشار داد و باز كرد و داخل شد... .

قاضی: در مورد این روایت شما اهل سنت چه نظری دارید. شما که گفته بودید شیعیان روایت صحیحی در مورد آتش زدن در حضرت فاطمه و شکستن پهلوی ایشان ندارد.

اهل سنت: ما در این مورد نظر نمی دهیم بلکه روایات و احادیث وفتاوی علمای آنها را در مورد کتاب سلیم بن قیس هلالی بیان می کنم. خود علمای شیعه این کتاب را مجعول و مکذوب می دانند. و دلایل ما براین سخن به شرح زیر است.هاشم معروف الحسینی : درسند یکی از روایات سلیم بن قیس می گوید:( و در رد سند این روایات کافی است که بدانیم این روایات از مرویات سلیم بن قیس است و او متهم به دروغ گویی است.) منبع : الموضوع فی الآثار و الآخبار ص 184 چاپ اول 3 197 م . دار التعارف – بیروت

هاشم معروف الحسینی در کتاب دیگری می گوید : گروهی از محدثین آن را موثوق دانسته و گروهی دیگر گفتند که کتاب سلیم بن قیس از کتاب های جعلی است و در این مورد توضیحات زیادی داده اند مثلا در کتاب سلیم بن قیس آمده است که امامان 13 نفر می باشد در حالی که صحیح نمیباشد. منبع : دراسات فی الحدیث والمحدثین ص 197 چاپ دوم 1378 م دار التعارف – بیروتو هم چنین حر عاملی در کتاب وسائل الشیعه می گوید :گروهی از علمای ما کتاب سلیم بن قیس را جعلی می دانند.وسائل الشیعه 210 / 3 چاپ بیروت و دلیلی دیگربربطلان کتاب سلیم بن قیس تنها كسی كه از سلیم بن قیس روایت نقل نکرده است أبان بن أبی عیاش است . (1) که محمد اردبیلی در کتاب جامع الرواه او را تضعیف می کند و می گوید : سند او ضعیف و بی اهمیت است و یاران ما جعل کتاب سلیم بن قیس را به او نسبت می دهند.(2)

1 ) محمد بن علی الأردبیلی فی جامع الرواة (1/374) : (فلم یرو عن سلیم بن قیس أحد من الناس سوى أبان) و علی أكبر الغفاری در حاشیه ی خود بر كتاب الغیبة (حاشیه ص68 چاپ ایران ) والحسنی العلوی در مقدمة كتاب سلیم بن قیس ص13 و ابن الندیم در الفهرست الفهرست ص307 چاپ 1398ه‍ .2) جامع الرواه جلد 1 ص 9

 

روایت و احادیث شیعه در مورد جعلی بودن کتاب سلیم بن قیس زیاد است امابه نظر من همین دلایل در رد این کتاب کافی باشد. و علاوه بر این مراجع و علمای معاصرشیعه نیز در صحت این کتاب اشکال وارد کردند و از معروف ترین این علما و مراجع آقای آیت الله علی سیستانی می باشد. ایشان در یکی از فتاوی خویش گفته اند که در سند کتاب سلیم بن قیس اشکال وجود دارد.

فتوا به شرح زیر است :171 السؤال:

كتاب سلیم بن قیس الهلالی العامری الكوفی صاحب أمیر المؤمین علی علیه السلام المتوفى سنة 90 هجریة ، الذی قال الإمام الصادق علیه السلام عن كتابه : أنه سر من أسرار آل محمد . فما مدى صحة هذا الكتاب وماذا یقول العلماء عنه خاصة مع اختلاف طبعاته فی الوقت الحاضر ؟الفتوى: فی سنده إشكال .

سؤال 171 : کتاب سلیم بن قیس هلالی عامری الکوفی متوفی سال 90 هجری که امام صادق درباره کتاب ایشان فرموده اند : این کتاب رازی از رازهای آل محمد است. این کتاب از نظر صحت سند با توجه به وجود چاپ های مختلف آن در وقت حاضر چطور است؟ فتوی : در سند ان اشکال وجود دارد لینک صفحه فتوی  http://www.alseraj.net/ar/fikh/2/?ohJCgBXYrO1075094893&151&180&6

و چون آیت الله سیستانی آدم سابقه داری در تغییر فتاوی خویش است و بار ها فتاوی خود را به علت مصالح سیاسی تغییر داده یک نسخه از صفحه را ذخیره کردم تا اگر احتمالا آن را تغییر دادند ما دلیلی برای این گفته خود داشته باشیم.

صفحه ذخیره شده در اینجا

 

قاضی : باز منتظر یک روایت صحیح از اهل بيت هستیم که حادثه آتش زدن در خانه حضرت فاطمه و شکستن پهلو و سقط جنین راثابت کند آیا شما از شاهدان عینی این ماجرا که حضرت امام حسن و امام حسین و امام علی می باشند حدیثی دارید که به وقوع این مسئله اشاره کند؟

مدعیان ( شیعیان) : امام علی و فرزندان ایشان به خاطر حفظ وحدت مسلمین و در خطر بودن اسلام در آن زمان در این مورد به طور صریح سخن نگفته اند آنها مصلحت اسلام را در آن دیده اند که در این مورد چیزی بیان نکنند.

اهل سنت : شما هر وقت کم می آورید همین حرف را می زنید در مورد ادعای غصب خلافت توسط حضرت ابوبکر می گویید که به خاطر مصلحت اسلام حضرت علی سخن نگفتند در مورد فدک می گویید به خاطر مصلحت مسلمین ایشان سخن نگفتند در مورد آتش زدن در و شکستن پهلو می گویید به خاطر مصلحت اسلام ایشان سخن نگفتند و هزاران امر دیگر..

دست بردارید از این کارها. بااین کارها به جایی نمی رسید. خوب بر فرض این که این سخن شما صحیح باشد و حضرت علی و فرزندان ایشان به خاطر وحدت مسلمین چیزی در این مورد نگفته اند پس چرا شما پس از 1400 سال این امر را زنده کرده اید مگر شما ادعای پیروی از حضرت علی را نمی کنید پس چرا ازایشان پیروی نمی کنید ؟! تا همین 10 سال اخیر سخنی از شهادت حضرت فاطمه به این صورت نبود این فتنه را اخیرا شما بر پا کردید و حتی در تقویم های قدیمی اثری از شهادت ایشان نیست.

دریافت صفحات تقویم

 

مدعیان ( شیعیان ) : حادثه آتش زدن در و شکستن پهلو را ما اختراع نکرده ایم بلکه روایات واحادیث صحیحی از کتب شما اهل سنت وجود دارد که این امر را اثبات می کند و ما هم اکنون آنها را بیان می کنیم. ما بیش از 75 مصدر ذکر می کنیم که در مورد همین موضوع روایاتی ذکر کرده اند ....

قاضی : لازم نیست 75 مصدر را ذکر کنید شما فقط از بین این 75 مصدر که ادعا می کنید چند دلیل از قوی ترین دلایلی که ادعای شما را ثابت می کند بیان کنید اگر طرف مقابل توانست قوی ترین دلایل شما را باطل کند آن وقت دیگر پرونده خاتمه می یابد.

اهل سنت : جناب قاضی این ها می خواهند با ذکر 75 مصدر به صورت فهرست وار به مردم طوری وانمود کنند که واقعا در کتب ما این روایات وجود دارد و متواتر هستند و این طور اذهان مردم را مشوش کنند ما تأکید می کنیم همه روایات وارده دراین زمینه ضعیف و جعلی هستند . آنها قوی ترین دلایل خود را ذکر کنند تا ما به آنها جواب دهیم اگر ما توانستیم قوی ترین دلایل آن را ابطال کنیم آن گاه دیگر حرفی برای گفتن نخواهند داشت. احادیث باید صحیح باشند و هرگونه روایت از کتب تاریخ مانند تاریخ طبری که در ان روایات ضعیف وجود دارد نباشد . و روایتی که ذکر می کنید باید به شکستن پهلو و اتش زدن در اشاره کند.

قاضی : لطفا قوی ترین دلایل خود را از کتب اهل سنت بیان کنید دلایل را یکی یکی بیان کنید تا طرف مقابل پس از بیان هر دلیل از خود دفاع کند.

مدعیان ( شیعیان ) : ما چهار روایت ازکتب اهل سنت ذکر می کنیم که سند آنها صحیح می باشد و تهمت قتل حضرت فاطمه و آتش زدن در را بر خلیفه دوم ثابت می کند.

روایت اول از طبری

 عن زیاد بن كلیب قال: أتى عمر بن الخطاب منزل علىّ وفیه طلحة والزبیر ورجال من المهاجرین فقال: واللّه لأحرقنّ علیكم أو لتخرجنّ إلى البیعة»، فخرج علیه الزبیر مصلتاً بالسیف فعثر فسقط السیف من یده فوثبوا علیه فأخذوه. تاریخ الطبرى ، ج2 ،‌ ص443. عمر بن خطاب به خانه على آمد در حالى كه گروهى از مهاجران در آنجا گرد آمده بودند. وى رو به آنان كرد و گفت: به خدا سوگند خانه را به آتش مى كشم مگر اینكه براى بیعت بیرون بیایید. زبیر از خانه بیرون آمد در حالى كه شمشیر كشیده بود، ناگهان پاى او لغزید و شمشیر از دستش افتاد، در این موقع دیگران بر او هجوم آوردند و شمشیر را از دست او گرفتند.

سند روایت: حدثنا ابن حمید ، قال : حدثنا جریر ،عن مغیرة ، عن زیاد بن كلیب .

اهل سنت : جناب قاضی در سند این روایت فردی به نام ابن حمید است که از در سلسله ضعفاء ذکر شده است .. در جلد 2 کتاب مجروحین كتاب المجروحین من المحدثین (محمد بن حبان بن أحمد بن حبان أبو حاتم التمیمی البستی السجستانی ابن حبان)

وهمچنین در کتاب تهذیب التهذیب شيخ الاسلام شهاب الدين أحمد بن علي بن حجر العسقلاني

سند روایت 12

روایت دوم از مصنف ابن أبی شیبه وی كه از استاتید محمد بن اسماعیل بخاری بوده ، در كتاب المصنف می‌گوید :

أنه حین بویع لأبی بكر بعد رسول الله صلى الله عليه وسلم كان علی والزبیر یدخلان على فاطمة بنت رسول الله صلى الله علیه وآله وسلم  فیشاورونها ویرتجعون فی أمرهم ، فلما بلغ ذلك عمر بن الخطاب خرج حتى دخل على فاطمة فقال : یا بنت رسول الله صلى الله علیه وآله وسلم ! والله ما من أحد أحب إلینا من أبیك ، وما من أحد أحب إلینا بعد أبیك منك ، وأیم الله ما ذاك بمانعی إن اجتمع هؤلاء النفر عندك ، إن أمرتهم أن یحرق علیهم البیت ، قال : فلما خرج عمر جاؤوها فقالت : تعلمون أن عمر قد جاءنی وقد حلف بالله لئن عدتم لیحرقن علیكم البیت وأیم الله لیمضین لما حلف علیه ... . فانصرفوا راشدین فروا رأیكم ولا ترجعوا إلی فانصرفوا عنها فلم یرجعوا إلیها حتى بایعوا لأبی بكر " .المصنف ، ج8 ، ص 572 .

هنگامى كه مردم با ابى بكر بیعت كردند ، على و زبیر در خانه فاطمه به گفتگو و مشاوره مى پرداختند ، و این مطلب به عمر بن خطاب رسید . او به خانه فاطمه آمد ، و گفت : اى دختر رسول خدا ! محبوب ترین فرد براى ما پدر تو است و بعد از پدر تو خود تو !!! ولى سوگند به خدا این محبت مانع از آن نیست كه اگر این افراد در خانه تو جمع شوند من دستور دهم خانه را بر آنها بسوزانند .

این جمله را گفت و بیرون رفت ، وقتى على (علیه السلام) و زبیر به خانه بازگشتند ، دخت گرامى پیامبربه على (علیهم السلام) و زبیر گفت: عمر نزد من آمد و سوگند یاد كرد كه اگر اجتماع شما تكرار شود ، خانه را بر شماها بسوزاند ، به خدا سوگند! آنچه را كه قسم خورده است انجام مى دهد !

سند روایت : حدثنا محمد بن بشر نا عبید الله بن عمر حدثنا زید بن أسلم عن أبیه أسلم. روایت نقل شده از اسلم غلام حضرت عمر است که ایشان درزمان وقوع حادثه در مکه نبودند بلکه بعد از گذشت 6 ماه از حادثه به مکه آمدند چه طور از کسی روایت می کنی که در زمان وقوع حادثه حاضر و شاهد نبوده.

ثانیا ً اگر فرض کنیم روایت صحیح باشد هیچ اشاره ای در آن از سوزاندن در و شکستن پهلو وسقط جنین نمی کند بلکه بر عکس دوستی و محبت بین حضرت عمر و حضرت فاطمه و خاندان رسول را ثابت می کند. زیرا در این روایت آمده است که حضرت عمر در خطاب به حضرت فاطمه می گوید ای دختر رسول خدا محبوب ترین فرد برای ما پدر توست و بعد از پدر تو خود تو. و همچنین در جمله پایانی روایت ذکر شده که بیعت صورت گرفت و حضرت عمر رضي الله عنه برگشت و هیچ حادثه ای رخ نداد.

روایت سوم از علامه بلاذری

إن أبابکر آرسل إلی علی یرید البیعة ، فلم یبایع ، فجاء عمر و معه فتیلة . فتلقته فاطمة علی الباب فقالت فاطمة : یابن الخطاب ! أتراک محرّقا علیّ بابی ؟! قال : نعم ، و ذلک أقوی فیما جاء به أبوک .انساب الاشراف، بلاذرى، ج1، ص586.ز ابو بکر به دنبال علی برای بیعت کردن فرستاد چون على(علیه السلام) از بیعت با ابوبكر سرپیچى كرد، ابوبكر به عمر دستور داد كه برود و او را بیاورد ، عمر با شعله آتش به سوى خانه فاطمه (علیها السلام) رفت. فاطمه(علیها السلام)پشت در خانه آمد و گفت: اى پسر خطّاب! آیا تویى كه مى خواهى درِ خانه را بر من آتش بزنى؟ عمر پاسخ داد: آرى! این كار آنچه را كه پدرت آورده محكم تر مى سازد ز سند روایت : المدائنی، عن مسلمة بن محارب، عن سلیمان التیمی وعن ابن عون : أن أبابكر ... روایت بلاذری : این روایت غير صحيح است، کافی است بدانید کسانی که روای این حدیث هستند یعنی عبدالله بن عون و سلیمان تیمی در آن زمان اصلا ً بدنیا نیامده بودند چطور روایتی را نقل می کنند که خود شاهد آن نبودند. عبدالله بن عون سال 66 هجری بدنیا آمده بین تولد او و وقوع حادثه 55 سال فاصله است !! سلیمان تیمی 46 هجری بدنیا آمده بین تولد او و وقوع حادثه 35 سال فاصله است !!

 چطور می گویی این روایت صحیح است !

روایت چهارم : روایت پشیمانی حضرت ابوبکر رض الله عنه

وی در آخرین روزهای عمرش ، اعتراف می‌كند كه دستور هجوم به خانه صدیقه طاهره را صادر كرده است . تعدادی از علمای اهل سنت ؛ از جمله شمس الدین ذهبی (748هـ ) در تاریخ الإسلام ، در تاریخ زندگی ابوبكر ، محمد بن جریر طبری در تاریخش ، ابن قتیبه دینوری در الإمامة والسیاسة ، ابن عساكر در تاریخ مدینه دمشق و ... چنین می‌نویسند : عبد الرحمن بن عوف در بیماری ابوبكر بر او وارد شد و بر وی سلام كرد ، پس از گفتگویی ، ابوبكر به او چنین گفت : أما إنی لا آسى على شیء إلا على ثلاث فعلتهن ، وثلاث لم أفعلهن ، وثلاث وددت أنی سألت رسول الله صلى الله علیه وسلم عنهن : وددت أنی لم أكن كشفت بیت فاطمة وأن أغلق علی الحرب .

من به چیزی تأسف نمی‌خورم ، مگر بر سه چیز كه انجام دادم و سه چیزی كه انجام ندادم و سه چیزی كه كاش از رسول خدا (صلی الله علیه وآله وسلم) می‌پرسیدم : دوست داشتم خانۀ فاطمه را هتك حرمت نمی‌كردم هر چند برای جنگ بسته شده شود ... .اگر به سند این روایت دقت کنیم در بین راویان آن شخصی به نام علوان بن داود به چشم می خورد.از مام ذهبی در کتاب المغنی فی الضعفاء به نقل از امام بخاری از او به عنوان منکر حدیث یاد کرده است.424 - علوان بن داود وقیل ابن صالح البجلی قال البخاری منكر الحدیث قلت ذكره ابن یونس فی تاریخه وأن اللیث بن سعد روى عنه توفی سنة 180 [ جلد 2 - صفحة 442 ]

امام ابن الجوزی در کتاب الضفاء و المتروکین نیز او را از منکر حدیث می نامد.

چه طور می شود روایت شخصی را که منکر حدیث است پذیرفت ؟

قاضی : خوب این هم از قوی ترین دلایل شما !! که همه ی آنها با استناد به ادله و براهین باطل شد

دادگاه نظرش بر این است که ادله و براهین ارائه شده کافی است دادگاه با استناد به نکات زیر حکم خود را صادر می کند.

1) هیچ روایت صحیحی وجود ندارد چه در کتب شیعه و چه در کتب اهل سنت که وقوع این حادثه را ثابت کند.

2) هیچ سخن وروایتی از ائمه اهل بیت در اثبات این امر وجود ندارد.

3) کسانی که به ادعای شیعه شاهد عینی حادثه بودند یعنی حضرت علی و امام حسن وحسین هیچ روایتی و سخنی در این مورد نفرمودند.

4) احادیثی که طرف مدعی از کتب اهل سنت نقل کرد و ادعا نمود که وقوع این حادثه را ثابت می کنند بلا استثناء سند صحیح ندارند.

5) نکته ی مهمتر این است که در هیچ کدام از روایات نقل شده از کتب اهل سنت با وجود اینکه ضعیف السند بودند اشاره ای به اینکه حضرت عمر در خانه را آتش زد و یا به شکم حضرت فاطمه ضربه وارد کرد و جنین ایشان راسقط کرد وجود ندارد.

6) قابل قبول ترین روایتی که از کتب اهل سنت نقل می شود فقط اشاره به امر تهدید به سوختن خانه وجود دارد (البته اگر این هم صحیح باشد)

7) و همچنین بر دادگاه روشن شد که طرف مدعی با خیانت در امانت علمی و عدم نقل صحیح احادیث و همچنین قیچی کردن روایات کتب اهل سنت برای اثبات دعوای باطل خود قصد بر جلوگیری از تحقق عدالت و ایجاد فتنه بین مسلمین را دارد. البته از کسانی که اساس مذهب آنها بر موهومات و جعلیات افرادی همچون کلینی و مجلسی و مفید بنا شده است نباید بیشتر از این توقع داشت .

با در نظر گرفتن موارد بالا هر شخص خود قاضی باشد وبا انصاف حکم را صادر کند!

منبع : سایت اسلام تکس

Reader Count
12112

Bookmark and Share              Balatarin
 
Saturday 15 March 2014 07:03:03 GMT
دوست سنی 
عزیزم لطفا خودتان را گول نزنید من شما را به تحقیق بیشتر دعوت می کنم
Saturday 7 May 2011 06:05:34 GMT
ایرانی 
لعنت ابدی بر سگهای تاریخ اسلام **************
Monday 15 November 2010 11:11:37 GMT
حسین 
سلام ممنون که جوابمو دادید در ادرس اول که مراجعه کردم نوشته که در مراسم تدفین زن فقط اقوام نزدیک شرکت میکرده اند و طبیعی است که ابوبکر در تدفین فاطمه شرکت نکرده باشد.
سوال من اینه در صحیح بخاری با لفظ لم یوذن ابابکر ... امده اگر طبیعی بود چه نیازی به اجازه علی بود؟
سني نيوز: تمامي مباحث ارسالي را با هدف رسيدن به حقيقت و بدور از تعصب بخوانيد به این جواب و نتیجه مطلوب خواهید رسید.
با تشکر
Monday 15 November 2010 08:11:43 GMT
حسین 
سلام من از اهل تشیع هستم لطفا سوالمو با جواب درج کنید
طبق صحیح بخاری فاطمه از ابوبکر درحواست ارث میکند درحالی که پیامبر ارث ندرد چرا فاطمه اهل سنت دروغگو است چرا پیامبر اهل سنت 124 هزار صحابه بهشتی تربیت میکند اما از دختر خود غافل است چرا پیامبر اهل سنت وصیت نکرد


سنی نیوز: و علیکم السلام برادر گرامی.
http://www.islamtxt.net/content/question/737
http://www.islamtxt.net/node/56
http://www.islamtxt.net/node/48
و
http://www.islamtxt.net/content/article/1070
Thursday 28 October 2010 08:10:19 GMT
ساجد  
این سایت مربوط به وهابیون می باشد نه اهل سنت چون من خودم بین سنی های پاکستان زندگی میکنم و از عقاید و کتابهای اونها خبر دارم
Tuesday 19 October 2010 06:10:05 GMT
ايراني 
حاجي كابلي چند كلاس سواد داري؟
Sunday 17 October 2010 01:10:34 GMT
حاجی کابلی 
سلام وعلیکم ورحمت الله وبرکاته!
خواهران وبرادرن موحد ویکتا پرست شما خودالحمدلله ازاین حقیقت وواقعت اگاه و باخبراستیند که دشمنان سوگند خورده دین مبین اسلام لحظه هم بخاطر نابودی این دین مقدس وباعظمت ارام ننشسته و همیشه در پی توطئه ودسیسه علیه ان به نوع واشکال مختلف تحت نام وعناوین رنگارنگ با بهانه هاوهیله های قسما قسم با گفته هاوتحلیلات سووتعریفاتی با ساختن داستان ها وافسانه های نفاق گرانه وتفرقه امیز وغیره از اینچنین شیطانیت ها ومنافقیت های ابلیسی دیگر که مسئله به اصطلاح قتل وشهادت حضرت فاطمه زهرا رضی الله وعنها نمونه یکی از همین توطئه ودسیسه های بی شرمانه وبی حیاهانه همین هم کیشان وهم پیمانان مجوسی عبدالرحمن بن ملجم شیعه خوارج درانتقام ازاین دین است که با چنان هوشیاری وزیرکی های خاص بخاطر بدنام سازی ونفاق اندازی بعدازشهادت رساندن حضرت علی رضی الله وعنه واله واولاد کرامش تا امروز بابراه انداختن این چنین افسانه و داستان ساختگی شان از هیچ نوع توهین و تعقیرحتی تابه ناموس شرف غیرت عزت حیثیت وقارابروو...شان هم دریغ نکرده وهمواره در پی رسوایی وبدنامی این رادمرد تاریخ وفاتح زمان تحت نام این وان بوده واستند؟!!!!!!!
وسلام
Wednesday 13 October 2010 01:10:41 GMT
طالب حق 
طالب حق
با سلام برادران سنی وشیعه
هنوز وقت ان نرسیده که با رعایت حقوق یکدیگروبارعایت احترام یکدیگر وبا صلح وارامش در کنار یک دیگر زندگی کنیم وبرای ایرانی اباد بکوشیم
دین ومذهب را بهانه بغض وعداوت وتجاوز به حقوق یکدیگر قرار ندهید بلکه دین ومذهب را خداوند متعال بوجود اورده تا که با بندگان خدا مهربان باشیم وبا انها محبت ودوستی کنیم هیچکس مجبور نیست مذهبی را که تو داری ان را بپذیرد دین به اکراه واجبار نیست
اگر تو خود را هدایت یافته میدانی دیگران نیز خود را هم هدایت یافته میدانند برای همین مذهب را اختیار کرده اند این فقط دادگاه عدل الهی در قیامت است که قضاوت میکند که چه کسی برحق وهدایت بوده وچه کسی ناحق وگمراه بوده است
بحث علمی برای روشن شدن حق وحقیقت هیچ اشکالی ندارد بشرط اینکه احترام طرف مقابل را حفظ کنید
اما چرا بعضی از متعصبین شیعه وسنی جایگزین بحث علمی سب ولعن میکنند وترور وجنگ کشتار راه میندازند این وحشیگری است این جهالت است که نه خداوند متعال چنین دستوری داده ونه رسول اکرم ص ونه اهلبیت اطهار ونه اصحاب کرام رض چنین دستوری را داده اند متعصبین شیعه وسنی امروز مسئول ريخته شدن خون ملیونهاانسان بیگناه در عراق و افغانستان وپاکستان هستند
مسئول به خطر انداختن امنیت وارامش ان کشورها هستند
زنان غربی واروپایی در امنیت وارامش بدون خوف دارند بهترین زندگی را میگذارند زن مسلمان عراقی افغانی وپاکستانی سیاه پوش است وبا چشمانی پر از اشک وخون در داغ شوهر یا فرزند یا پدر ویا برادر نشسته است
ودرهمین کشورها میلیونها اطفال معصوم در رعب و وحشت زندگی میکنند ودچار امراض نفسی و روحی گشته اند
چرا دین و مذهب را سبب تمام مشکلات ومصایب خویش قرار داده ایم بخدا دین ومذهب بری هستند اینها به سبب جهالت مان از دین ومذهب است
دین مبارک اسلام میگوید حتی غیر مسلمانی که با تو نمیجنگد وبه تو ازاری نمیرساند باانها هم به نیکی وعدالت رفتار کنیدخداوندمتعال میفرماید: لَا يَنْهَاكُمُ اللَّهُ عَنِ الَّذِينَ لَمْ يُقَاتِلُوكُمْ فِي الدِّينِ وَلَمْ يُخْرِجُوكُم مِّن دِيَارِكُمْ أَن تَبَرُّوهُمْ وَتُقْسِطُوا إِلَيْهِمْ إِنَّ اللَّهَ يُحِبُّ الْمُقْسِطِينَ ﴿۸﴾ سوره ممتحنه


[اما] خدا شما را از كسانى كه در [كار] دين با شما نجنگيده و شما را از ديارتان بيرون نكرده‏اند باز نمى‏دارد كه با آنان نيكى كنيد و با ايشان عدالت ورزيد زيرا خدا دادگران را دوست مى‏دارد (۸)

ما با غیر مسلمین در تمام چیز اختلاف داریم اما شیعه وسنی فقط در بعضی مسایل با هم اختلاف دارند دربیشتر مسایل باهم نظر مشترک دارند خدایمان یکی است وازیک پیامبر اطاعت میکنیم وقران مان یکی است وقبله مان یکی است
برادران شیعه وسنی قبل ازاینکه در گودال فنا به افتیم قبل از اینکه هیچ مسلمانی احساس امنیت وارامش نکند قبل از اینکه خوف وترس برتمام جامعه اسلامی سایه افکند وهیچ کس برجان ومال وفرزند خود در امان نباشد
ای برادران مسلمان شیعه وسنی بیایید همه با هم حرکتی را برای نجات اسلام ومسلمین اغاز کنیم همه یکپارچه ومتحد شویم دوست باشیم ودشمن نباشیم بسازیم وخراب نکنیم بگوییم انچه دوست داریم برای خویش بشنویم انچه برای خویش نمی پسندیم برای دیگران نیز پسند نکنیم سلاح مادلیل وبرهان باشد ومنطق ماعدل وانصاف زورگویی و بداخلاقی را مخصوص درندگان وحشی بدانیم وجامعه اسلامی خود را جای امنی برای زندگی کردن بکنیم
اگر میخواهی عقاید خویش را به کسی بفهمانی از او نفرت نکن از او دور نشو بلکه بااومحبت کن بااو نزدیک بشو او را اسیر محبت واحسان خویش بنما وبغض وعداوت را بدور بریز
دنیا متعلق به یک فرد ویک گروه ویک جماعت ویک ملت نیست دنیا متعلق به یک دین ویک ایین ویک مذهب نیست دنیا متعلق به تمام انسانهاست هر انسانی در این دنیا حق زندگی کردن را دارد
متصبین شیعه وسنی بهترین سلاح برای دشمنان اسلام هستند برای نابودی اسلام وبرای بجان انداختن مسلمین به جان یکدیگر تا انها بدون اینکه زخمتی بکشند وخونی از انها ریخته شود وسلاحی را بکار برند به اسلام ومسلمین ضربه بزنند.
بار الها وحدت ویکپارچگی را درمیان مسلمین حفظ بنما
والسلام علیکم ورحمة الله وبركاته اخوكم في الله طالب حق
Thursday 30 September 2010 05:09:19 GMT
عارف يحيي و فرهاد و دوريالي 
البته خداوند چشم و دل منافقين را كور مي كند طوري كه ايات واضحات قران را نمي بينند و درك نمي كنند ولي مسلمان بر طبق ايه 100 توبه موظف است از احساني كه صحابه اعم از مهاجرين و انصار از پيامبر(ص) اموخته اند پيروي كنند و به انها احترام مي گذارد و اگر غير از اين باشد از دايره اسلام خارج ميشود چون اسلام از طريق صحابه به ما رسيده است در ضمن اقايان مخالف پس حتما كتاب ايات شيطاني را نيز قبول دارند چون سلمان رشدي كافر هم با مشتي روايات مجعول بزرگترين اهانتها را به اسلام كرد كه بعضي از روايات انها در تاريخ طبري بوده است
Wednesday 29 September 2010 09:09:09 GMT
عارف 
به يحيي و فرهاد و دو ريالي هاي ولايت...بله كافر همه را به كيش خود پندارد.چون شما با سوزاندن و ترور ودروغ و تقيه موافق هستيد و براي شما ثواب هست فكر مي كنيد اصحاب پيامبر (ص) نيز بايد اينگونه باشند من مي گم شما متن بالا را هم نخوانيد در برابر ايات محكم و دندان شكن قران كه در نظرات بالا عنوان شده چه مي گوييد؟در برابر ايه 100 توبه چه مگوييد؟
Sunday 19 September 2010 12:09:36 GMT
یحیی 
اگر محب پیامبر(ص)ی بگو:" لعنت بر قاتل فاطمه."
بار الها لعنت تو هزاران بار بر قاتل فاطمه(س).
خدایا قاتل فاطمه(س) را با یزید(لع) محشور گردان.
خدایا قاتل زهرا(س) را با شیطان رجیم محشور کن.
آمین یا رب العالمین
Wednesday 15 September 2010 03:09:41 GMT
توریالی رها turyalairaha1@yahoo.com 
علی شما را رسوانموده که حال از صهیونیزم دلار گرفته بخاطر نابودی مملکت شما خداکه میزند هرکسی را همینطور است علی شاه مردان است بیچاره شما شاه مردشما نتنیاهو اوباما گک سیاپوست است توریالی رهاهستم پدرود
Friday 10 September 2010 09:09:59 GMT
فرهاد 
خدا را شکر که توانستم کاری کنم که شما کم بیارید و ارجاع دهید.
درضمن تاکنون کامنت نامربوط نگذاشته ام!
بگویید در قلوبتان مرض است وخدا آن را زیاد می کند...
صم بکم عمی فهم لایعقلون شمایید
Thursday 9 September 2010 08:09:09 GMT
فرهاد 
چرا وقتی کم می آورید کامنت را نمی گذارید؟
جواب بدهید...
تاکنون 4 نظر بنده را که کوچکترین توهین را نداشته نگذاشته اید و سانسور کردید.
سنی نیوز: دوست عزیز در اضافه ی کامنت چند مورد را در نظر بگیرید:
1- نظرتان مربوط به مطلب باشد
2- نشر و پخش شبهه نباشید زیرا سایتهای متخصص در رد شبهات وجود دارد مانند www.islamtxt.net
Tuesday 7 September 2010 02:09:52 GMT
فرهاد 
همانگونه كه كنعان با پدرش محشور مي شود!!!
Sunday 5 September 2010 06:09:18 GMT
محب 
بشکت عمر پشت هژبران عجم را/برباد فنا داد رگ وریشه جم را/این عربده بر غضب خلافت زعلی نیست /با آل عمر کینه قدیم است عجم را
Sunday 5 September 2010 09:09:32 GMT
فرهاد 
انشاالله
مابافاطمه زهرا محشورشویم...
شماهم با عمر...
سنی نیوز: ان شاءالله فاطمه زهراء رضی الله عنها با دامادش عمر رضی الله عنه در جنت با دوستدارانشان محشور می شوند
Saturday 4 September 2010 02:09:58 GMT
hbibulla 
سلام برای همه
در بالا چند آيات شريف فرستادم الله(ج)نعوذبالله اشتباه نمیکند و به وعده خود خلاف نمیکند کمی مطالعه وتحقيق و فکر کنید بعد جفنيات بنویسید.شما خبر دارید که حضرت عمر(رض)داماد حضرت علی(رض)بود ام گلثوم دختر بی بی فاطمه زهرا (رض)خانمش بود اسلام را از قرآن و احاديث شريف بياموزيد نه از دهن منافقان و قبر پرستان موفق باشيد
Saturday 4 September 2010 02:09:14 GMT
hbibulla 
hbibulla
(لا يَسْتَوِي مِنْكُمْ مَنْ أَنْفَقَ مِنْ قَبْلِ الْفَتْحِ وَقَاتَلَ أُولَئِكَ أَعْظَمُ دَرَجَةً مِنَ الَّذِينَ أَنْفَقُوا مِنْ بَعْدُ وَقَاتَلُوا وَكُلّاً وَعَدَ اللَّهُ الْحُسْنَى وَاللَّهُ بِمَا تَعْمَلُونَ خَبِيرٌ)

«كساني از شما كه پيش از فتحِ (مكه) انفاق كردند و (باكافران) جنگيدند (با انفاق كنندگان و جهادگران پس از فتح مكه) يكسان نيستند. آنان در منزلت، از كساني كه پس از(فتح مكه) انفاق كردند و (باكافران) جنگيدند، بزرگترند، و خداوند به هر يك (از آنان سرانجامِ) نيك(بهشت) را وعده داده است.یکشنبه 29 اوت 2010 - 7 شهریور 1389 - 07:08:33 به وقت تهران hbibulla
( مُحَمَّدٌ رَسُولُ اللَّهِ وَالَّذِينَ مَعَهُ أَشِدَّاءُ عَلَى الْكُفَّارِ رُحَمَاءُ بَيْنَهُمْ تَرَاهُمْ رُكَّعاً سُجَّداً يَبْتَغُونَ فَضْلاً مِنَ اللَّهِ وَرِضْوَاناً سِيمَاهُمْ فِي وُجُوهِهِمْ مِنْ أَثَرِ السُّجُود)

« محمد رسول خداست و كساني كه با اوهستند بر كافران سخت گير و در ميان خود مهربانند. آنان را در حال ركوع و سجده مي بيني كه از خداوند فضل و خشنودي ميجويند. نشانة(درستكاري) آنان از اثر سجده در چهره هايشان پيداست ».( وَالَّذِينَ جَاءُوا مِنْ بَعْدِهِمْ يَقُولُونَ رَبَّنَا اغْفِرْ لَنَا وَلِإِخْوَانِنَا الَّذِينَ سَبَقُونَا بِالْأِيمَانِ وَلا تَجْعَلْ فِي قُلُوبِنَا غِلّاً لِلَّذِينَ آمَنُوا رَبَّنَا إِنَّكَ رَؤُوفٌ رَحِيمٌ)

« و (نيز) آناني كه پس از اينان آمدند، مي گويند: پروردگارا! ما را و آن برادرانمان را كه در ايمان آوردن از ما پيشي گرفتند، بيامرز. و در دلهاي ما هيچ كينه اي در حقّ كساني كه ايمان آورده اند، قرار مده. پروردگارا! تويي كه بخشايندة مهرباني».

پس طبق اين آية كريمه هر مسلمان مكلف است براي همة مؤمنان دعاي مغفرت و آمرزش كند، ‌و از خداوند بخواهد كه نسبت به هيچ مؤمني كينه و عداوت و دشمني و حتي كدورتي در دلش جاي ندهد.یکشنبه 29 اوت 2010 - 7 شهریور 1389 - 07:08:54 به وقت تهران hbibulla
اينك داستان ذيل را كه علي اردبيلي در كتابش كشف الغمه نقل كرده ملاحظه فرمائيد، از امام زين العابدين علي ابن حسين عليهم السلام روايت است كه فرمود: (‌عده اي از مردم عراق خدمت حضرت آمدند، و از ابوبكر و عثمان در محضر ايشان نكوهش كردند،‌ وقتي صحبتشان تمام شد، فرمود ممكن است به من بگوئيد كه آيا شما از مهاجرين اولين هستيد؟كه خداوند دربارة آنان فرموده:

( الَّذِينَ أُخْرِجُوا مِنْ دِيَارِهِمْ وَأَمْوَالِهِمْ يَبْتَغُونَ فَضْلاً مِنَ اللَّهِ وَرِضْوَاناً وَيَنْصُرُونَ اللَّهَ وَرَسُولَهُ أُولَئِكَ هُمُ الصَّادِقُونَ )

گفتند خير. فرمود: پس شما از آنهايي هستيدكه خداوند در بارة آنان فرموده:

( والَّذين تبَوَّأُوا الدَّارَ وَالْأِيمَانَ مِنْ قَبْلِهِمْ يُحِبُّونَ مَنْ هَاجَرَ إِلَيْهِمْ وَلا يَجِدُونَ فِي صُدُورِهِمْ حَاجَةً مِمَّا أُوتُوا وَيُؤْثِرُونَ عَلَى أَنْفُسِهِمْ وَلَوْ كَانَ بِهِمْ خَصَاصَةٌ وَمَنْ يُوقَ شُحَّ نَفْسِهِ فَأُولَئِكَ هُمُ الْمُفْلِحُونَ ) .

گفتند:خير. ‌فرمود: پس وقتي اعتراف كرديد كه از دو گروه اولي نيستيد من گواهي مي دهم كه شما از كساني هم نيستيد كه خداوند درباره آنان ميفرمايد:

( وَالَّذِينَ جَاءُوا مِنْ بَعْدِهِمْ يَقُولُونَ رَبَّنَا اغْفِرْ لَنَا وَلِإِخْوَانِنَا الَّذِينَ سَبَقُونَا بِالْأِيمَانِ وَلا تَجْعَلْ فِي قُلُوبِنَا غِلّاً لِلَّذِينَ آمَنُوا رَبَّنَا إِنَّكَ رَؤُوفٌ رَحِيمٌ )

بلند شويد از پيش من بيرون برويد خداوند شما را به سزايتان برساند». (اخرُجوا عَنِّي فَعَلَ اللهُ بِكُمْ).یکشنبه 29 اوت 2010 - 7 شهریور 1389 - 07:08:28 به وقت تهران hbibulla
هرکسی برخلاف قرآن حرف بزند و يا عمل کند کافراست لعنت الله(ج)برکافرانیکشنبه 29 اوت 2010 - 7 شهریور 1389 - 05:08:11 به وقت تهران hbibulla
(وَالسَّابِقُونَ الْأَوَّلُونَ مِنَ الْمُهَاجِرِينَ وَالْأَنْصَارِ وَالَّذِينَ اتَّبَعُوهُمْ بِإِحْسَانٍ رَضِيَ اللَّهُ عَنْهُمْ وَرَضُوا عَنْهُ وَأَعَدَّ لَهُمْ جَنَّاتٍ تَجْرِي تَحْتَهَا الْأَنْهَارُ خَالِدِينَ فِيهَا أَبَداً ذَلِكَ الْفَوْزُ الْعَظِيمُ)100 توبه_

« و پيشروان نخستين از مهاجرين و انصار و كساني كه به نيكوكاري از آنان پيروي كردند، خداوند از آنان خشنود شد و (آنان نيز) از او خشنود شدند. و برايشان باغهايي كه فرودستِ آن جويباران روان است آماده ساخت كه درآنجا هميشه جاودانه اند. اين كاميابي بزرگ است».یکشنبه 29 اوت 2010 - 7 شهریور 1389 - 05:08:16 به وقت تهران hbibulla
چقدر بسيار است آياتي كه از صحابه رضي الله عنهم ستايش مي كند، و چقدر زياد است آياتي كه اوصاف و افعال آنان را بيان مي دارد، ‌از جمله ايثار و فداكاري كه ثمره طبيعي الفت و محبت فوق العاده است در آيه ذيل انعكاس يافته است كه خداوند دانا و آگاه مي فرمايد:‌

( لِلْفُقَرَاءِ الْمُهَاجِرِينَ الَّذِينَ أُخْرِجُوا مِنْ دِيَارِهِمْ وَأَمْوَالِهِمْ يَبْتَغُونَ فَضْلاً مِنَ اللَّهِ وَرِضْوَاناً وَيَنْصُرُونَ اللَّهَ وَرَسُولَهُ أُولَئِكَ هُمُ الصَّادِقُونَ) الحشر 8_

«آن ]فيء[ خاص بينوايانِ هجرت كرده اي است كه از خانه هايشان و اموالشان رانده شده اند. از خداوند فضل و خشنودي مي جويند و ]دين[ خدا و رسولش را ياري مي دهند. هم اينانند كه راستگويند».


Thursday 15 July 2010 11:07:34 GMT
وحید 
به توریالی رها شما گفته اید که کسی که 40 سال بت پرست بود و بعدآ ایمان اورد شما ان را خلیفه اول ساختید . اول اینکه ابوبکر صدیق رضی الله عنه از خوردی دوست پیامبر اکرم صلی الله علیه و سلم بود و هیچگاه بت پرستی نه کرده است و همین که از بعثب پیامبر اکرم ص خبر شد فورآ ایمان اورد . دووم اینکه این سخن را شما نباید می گفتید چرا که شما همین حالا هم بت پرست هستید بعد از اینکه قران امده ، پیامبر امده و شرک را به شدت منع کرده است و ان را کفر گفته شما با وجود این همه تا هنوز مرده پرست هستید ، علی پرست هستید
Saturday 10 July 2010 10:07:59 GMT
كورش 
به نظر من حديث چه از جانب شيعه چه از جانب سني قابل اعتنا نيست. چه رسد به اينكه بر پايه آن اين فتنه هزار ساله رقم بخورد؟. ما در حديث هايمان همواره از داستاني صحبت مي كنيم كه كاتب آن، آن رااز حداقل سه نسل قبل كه سينه به سينه به او رسيده نقل مي كند.چون درصدر اسلام آدم با سواد بسيار كم بوده.مثل اين است كه من بدون داشتن هيچ كتاب يا دست نوشته اي وتنهابا پرس و جو بخواهم در مورد زندگي خانوادگي ناصر الدين شاه كتاب بنويسم!
Saturday 10 July 2010 09:07:05 GMT
شهرام 
امین امین امین
Friday 9 July 2010 05:07:11 GMT
مهدی 
لعن الله قاتلی الفاطمه و انصارهم و اعوانهم و تابعینهم
Wednesday 7 July 2010 08:07:36 GMT
حمزه 
فکر کنم این "کافر"که مدتیست سرو کله اش ایمجا پیدا میشه از ورژن رافضی باشه. با کمی تقیه می خواد ثواب ببره!
Wednesday 7 July 2010 08:07:02 GMT
شهرام 
درودبرتوکافرجان
امانفرمودی که در کدام داگاه حکم کردن ودرغیاب مارااز انسانیت خارج نمودند. با کدام سنگ محک اینچنین حکم کردی.به هرمکتبی که معتقدهستی باش اماتوهین راتاانجاکه خردحکم میکنداز خصایل انسانیت دور میباشد.پس به واقع کلمه انسان باش
Wednesday 7 July 2010 07:07:06 GMT
میلاد به کافر 
کاش واقعا کافر بودی و راست میگفتی
اما اینو بدون دوست عزیز شما که به اعنراف خودت کافر هستی باز هم تبلیغات و دروغها و خیال بافیهای آخوندها اونقدر درت تاثیر گذاشته که داری طرف اونها رو میگیری متاسفانه مردم ما اینجوری هستن که این آخوندهای بی وجدان تونستن سی سال با همه ظلمها و تجاوزها و دزدیهاشون بمونن اما فراموش نکنیم دوست گرامی که تا اینکه ما آزاد فکر نکنیم و اسیر تبلیغات و تحریکات سوء این و اون نشیم و خودمون تصمیم نگیریم موفق و پیروز نخواهیم شد.
موفق باشی بدرود
Wednesday 7 July 2010 06:07:02 GMT
کافر 
قسم می خورم به انچیزهایی که قبولش دارم وبه خدای شماها حاضرم تمام عمرم کافر باشم حاضرم تو اون اتش جهنم که معلوم نیست واقعی یا نه برم ولی انسان باشم نه مانند شماها ما کافر ها بالاخره انسان هستیم ولی شماها ختی یک خورده هم انسانیت ندارید
Wednesday 7 July 2010 02:07:29 GMT
علی 
به کافر

حتی خودت می توانی داوری کنی اگر که شرف و وجدان داشته باشی.
تباهی رافضی چنان اظهر من الشمس است که حتی یک کافر هم برای اذعان حق کفایت دارد.
شاید از طریق همین داوریها روزی تسلیم حق شوی و از کفر نجات بیابی.
Wednesday 7 July 2010 09:07:51 GMT
شهرام 
علیکم السلام
وباسلام دیگر
برادرم عبدالله خوشحال شدم.که مرالایق دانستی.امادوست عزیزمابایدبسیارتحمل داشته باشیم.مگربیادنداری تاریخ را.که چه بر سربزرگانمان من جمله حضرت رسول(ص)درطاءف اوردندپس شکیبا باش.که خداباصابران است.
Tuesday 6 July 2010 08:07:48 GMT
شهرام 
امیدوارم معنی اسمت سازندگی باشدتارد کردن افتاب.اگراسمت رافلسفی قرارداده باشید.من خارج کشورم.نه در ایران.این سایت ملیون هابازدیدکننده دارد.وخداوندازنیت ماازخودمابراحوالمان اگاهتراست.ماسالهاست.این بحثهاراادامه میدهیم.وفقط ادای تکلیف میکنیم.شماهم هرگونه میخواهیدقضاوت کنید.چون شما ازادید.پس موفق باشید.
Tuesday 6 July 2010 04:07:12 GMT
Sajjad  
be Kafar megam: agar shuma ha kudum daleel dige daren beyaren ta bebinim
Tuesday 6 July 2010 03:07:42 GMT
حسن 
برای آن سیده بزرگوار فاطمه س خوشحالم که روزگار حکومت رافضیان را ندید.
Tuesday 6 July 2010 12:07:12 GMT
کافر 
سلام به کارکنان راه راست ببینم این چه عدالتی است قاضی خودتان شیعه جواب گو خودتان سنی هم خودتان کدام عقل سلیم این قضاوت را می پذیرد منتظر جواب هستم اگر داشته باشید
Monday 5 July 2010 07:07:09 GMT
عبدالله 
سلام
برادرم شهرام عزیز در بالا هم گفتم این قیچی کردن ها یکی از رایج ترین کار تشییع حدیث را کامل نمی اورد ببیننده ای هم که از حدیث بی خبر باور می کنه خوب طبعا برای جلو دادن باطل کار بی نتیجه ای نیست ممنونم که جوابش را واضح دادی اما متصل کردن دو حدیث به هم اون هم با موضوعاتی مختلف واقعا کار باطلی است ولی چه کنیم توی گوششان فرو نمی رود
Sunday 4 July 2010 12:07:47 GMT
شهرام 
دوست گرامی بازم سلام
اولا اصل حدیث راکامل بازگو کن.ثانیاوقتی که حضرت علی(ع)می خواستند.که بادخترابوجهل ازدواج کردند.وان بانوی گرامی(س)خبردارگردیدند.وبه خانه پدری مراجعه نمودند.وپدرکه حزن دختر را دید.نارحت وغمگین شدند.وفرمودند من حلال خدا راحرام نمی گردانم.ولی بخداقسم که دختر دشمن خدابادختر رسول خدا درخانه ایی جمع نمیشوند.پس در این موردچه می فرمایید؟میبیم که ان حضرت هردو ان عزیزان رابخشم اوردند.پس گول این بظاهرمسلمانان رانخوریم.بااین احادیث ساختگیشان.
Sunday 4 July 2010 12:07:36 GMT
عامر 
بنام الله0 مكر نبي الله درباره فاطمه نفرموده كه فاطمه باره تن من هست وهركس اورا اذيت كنه منو اذيت كرده وفاطمه سيده نساء اهل جنت هست وسيده نساء العالمين وفاطمه بقول كتاب بخاري با عمر وابوبكر قهر كرد كه قهر او قهر نبي الله هست وقهر نبي الله قهر الله هست حسبي الله ونعم الوكيل
Saturday 3 July 2010 10:07:04 GMT
عبدالله 
در جواب روح الله می خواستم بگویم در مورد ایه ی اطیعوا الله واطیعوا الرسول همین طور که برادرمان تاحدی اشاره کرد اگر قیچی را از دستتان بگیریم دیگه مشکلی نداری چرا ایه وحدیث را قیچی می کنی تا به نفع خودت تمام کنی نمی خواهم مثل شما پرگویی کنم ادامه ی ایه به این اشاره دارد که اولی الامر باید از خدا ورسولش اطاعت کند وخود ایه می فرماید اطیعواالله واطیعوا رسول دیگر نمی فرماید واطیعوا اولی الامر پس نشان می دهد که اولی الامر باید از خدا ورسولش اطاعت کند در غیر این صورت طاغوت است
Wednesday 30 June 2010 09:06:28 GMT
مسلمان به روح اله 
روح ال... جالب این اینست که شما ایه اطیعوالله و...... را نیز جرات ندارید کامل بخوانید و در ان نیز مغلطه و تلبیس می کنید زیرا جزئ دوم ایه خد مید این است که اولی الامر معصوم نیستند و باید در صورت اختلاف به خدا و رسول بازگشت و نه مانند گوسفند مطیع محض اوامر بود در مورد حدیث غدیر هم شما یک تکه از حدیث که به نفع عقایدتان است را نقل می کنید و باقی را سانسور ...این گونه است شیعه صفوی شما
Tuesday 29 June 2010 08:06:07 GMT
سید مسعود موسوی 
حضرت علی در دعایی که در قنوت نماز شب این دعا را میخواندند:

«دعای عظیم الشّأن صَنَمَی قریش»

در کتاب بحارالأنوار جلد ۸۵، صفحه ۲۴۰ از مصباح کفعمی نقل شده است که دعای صنمی قریش دعائی عظیم الشأن و بلند منزلت است و از اسرار مشلکه و بهترین اذکار است.شیخ بزرگوار تقیّ الدین ابراهیم عامِلی کفعمی در حاشیه کتاب شریف «المصباح» می فرماید:این دعائی است عظیم الشّأن و رفیع المنزلة که ابن عبّاس آن را از مولای ما امیرالمؤمنین(علیه السلام) روایت نموده است، و این دعاء از غوامض اسرار و کرائم اوراد
Tuesday 29 June 2010 12:06:17 GMT
ساسان به مهديه 
مهديه عزیز قبل از هر چیز داستان سقط جنین یک داستان خرافاتی و دور از حقیقت است با توجه به اینکه ثابت کرده اند که جنین پسر و اسمش هم محسن بود!!
خواهش میکنم درست فکر کنید خواهر گرامی آیا شما میدانید که حضرت فاطمه سلام الله علیها سه خواهر دیگه داشتند بنامهای زینب و رقیه و ام کلثوم که هر سه از ایشان بزرگتر بودند و قبل از وی در همان سنین جوانی وفات نمودند آیا آنها نیز به قتل رسیدند؟ رقیه و امکلثوم به ترتیب همسر عثمان بن عفان خلیفه سوم بودند.
Tuesday 29 June 2010 09:06:19 GMT
شهرام 
حال من سوالی از همه کسانی که اعتقادبه شهادت دارند
در کدام بیمارستان و یا خانه بهداشتی در ان زمان تاریخ شمامراجعه نمود.وتشخیص سونگرافی ان حضرت را دال بر پسربودن جنین را نمودید.و اسمش را محسن نهادید.اگه لطف کنید مرانیز به قناعت برسانید.
Sunday 27 June 2010 04:06:04 GMT
مهدیه 
باشه فرض کنیم همه اینها درست باشد ( که از نظر من اینطور نیست)به این سوال جواب بدید چطور در زمانی که هیچ بیماری مهلک و کشنده ای وجود نداشت مادر مسلمانان دخت گرامی پیامبر ابتدا جنین رو سقط می کنند و بعد ایشون در سن هجده سالگی به قول شما فوت میکنند؟ چطور مرگ طبیعی در این سن و سال معنی داره؟
Friday 25 June 2010 09:06:12 GMT
روح الله به حمزه 
در زمان امام علی هم آدمهای بی سواد واحمق مثل شما زیاد بود .
Tuesday 15 June 2010 01:06:01 GMT
فردین 
اولا این ادعا اهانت مستقیم به خود حضرت علی است . چرا که بی غیرت ترین مرد دنیا هم در مقابل ازار و اذیت به همسرش ساکت نمی نشیند چه رسد به علی(ع)که شیر خداست و بزرگترین گناه را ترس میداند .پس اگر چنین باشد 1-نعوذبالله علی(ع)بی غیرت است 2-ترسو بوده.در ضمن چطور میشود که این شخص(علی)دخترش راکه از بطن فاطمه است (ام کلثوم )را به ضارب همسرش دهد.و در زمان خلافت ایشان (عمر رض)بهترین مشاوره ها را به ایشان دهد(مراجعه به نهجالبلاغه)و در رکاب ایشان باشد. پس نتیجه میگیریم که این ادعا با هیچ منطقی سازگار نیست.
Monday 14 June 2010 04:06:40 GMT
عرضه اش را دارید سانسور نکنید
Monday 7 June 2010 04:06:46 GMT
lora 
fekr nakonam aen dorost bashad ka shoma bekahed dar mord shahadat ya fot aen dokt rasol qezavat koned dar aen qzavat bayad fattma va abobakr ya omar(nemedanam motaham kodam and hozor dashta bashand .taze ky medona aen asnad dorost ast ya na &aen rafeza ky bod ka dalely ham nadasht .man ba adam hay tarafam ke dar moqabel anha be shak meoftam .va aenka chera fatema bent nabe kotbe goft? mesha javab beded ya aenka saktgya
Sunday 6 June 2010 07:06:34 GMT
حمزه 
جناب سید!
شماکه تفاوت ایمان داشتن و عمل کردن را نمی دانید چگونه ژست مفسر قرآن می گیرید؟ اگر اهل تشیع به قرآن ایمان ندارند اهل سنت بحمدلله قرآن موجود را همان قرآن نازل شده برپیامبراسلام می دانند وبه آن ایمان دارند وبیش از دیگران به آن عاملندیاسعی دارندعمل کنندیاحداقل سستی شان درعمل را انکارنمی کنند.
شماپرسیدیدآیاطرفداری "شما" ازحضرت علی واهل بیت بخاطرکسب رضای الهیست یاهدف دیگری دارید! این سوال شما ازکی بود؟
Saturday 5 June 2010 05:06:07 GMT
سید 
جناب حمزه:
من زمانی خوشوقت میشدم که شما واضحا غلطی در نوشته ام را که اگر با احکام قران کریم مغایرت میداشت منحیث مسلمان و اگاه از علم در قران کریم ا ظهار میداشتید و نی مانند دشمنان اسلام که مسلمانان را با همچو نوشته هامانع اظهار حقائق میشوند برایم چیزی می نوشتید.
Saturday 5 June 2010 05:06:19 GMT
سید 
جناب ارش احمدی
اگر جناب شما به نوشته ام دقیق شده باشید من گفته ام که مشکل مسلمانان در مجموع (اگر اهل سنت است یا شیعه ویا هر مذهب دیگر) این است که انها به قران کریم ایمان ندارند. به اساس قران کریم مومن به قران کریم کسانی اند که اعمال خودرا به اساس احکام قران کریم پیش میبرند. یا به عبارت دیگر حکم مربوطه عمل خودرا از قران کریم گفته می تواند. پس انانیکه می کوشند که قران کریم را یاد بگیرند و بر ان عمل کنند انها مومن به قران کریم هستند. پس انانیکه قران کریم را میدانند خوب وبد را تشخیص داده می توانند خوب را میگیرند واز بد میپرهیزند. وهم چون منبع قضاوت دربین مسلمانا یکی میشود دادن قناعت یک به دیگر اسان میشود وبرای اختلاف جای نمی ماند. واین اختلافاتی راکه شما شماری ازانرا یاد اور شده اید به وجود نمی اید.
مثلا اگر شما از قران کریم اطلاع میداشتید میدانستید که بهترین قول نزد خداوند جل جلا له اینست که کسی به خداوند جل جلا له ایمان بیاورد، اعمال صالحه را انجام دهد وبگوید که من مسلمانم. پس چرا شما نمیکوشید که با قول خود خدای تان را از خود راضی سازید یعنی چرانمی گوئید ما مسلمانان که میگوئید ما اهل سنت. وهمچنان اگر شماقران کریم را میدانستید، میدانستید که خداوند جل جلا له پیروی از حدیث وسنت را که در این روز هادر بین مسلمانان جای بالا تر از قران کریم را اشغال کرده است در قران کریم مکررا رد کرده است. بطور مثال :به ایات (ایات متبرکۀ را اینچنین معرفی میکنم؛ شمارۀ ایت:شمارۀ سورت) 7:4 وبرای شناخت اولیا به ایت 5:56مراجعه کنید. وکسیکه به حدیث منحیث قول پیامبر الهی صلی الله علیه وسلم مینگرند انها در حقیقت بر پیامبر الهی صلی الله علیه وسلم تهمت میکنند. وکسیکه بر پیامبر الهی صلی الله علیه وسلم تهمت میکند ازجملۀ زیان کاران اند.
Saturday 5 June 2010 06:06:39 GMT
Hamzah 
آقای سید کسی ازسنی های این زمان دیه نخواست.عده ای رافضی تفرقه طلب پس از14قرن بیاد افتادند که فاطمه زهرا "شهید"شده!شما اول شهادت ایشان را ثابت کن بعددنبال قاتل بگرد.
آغازگر بحث کسانی اند که شما پیروشان هستید. چون بحث علمی است مسلما جوابش هم باید علمی باشد.
روافض وحجتی ها همیشه سعی می کنند با خلط کردن ابحاث علمی با مسائل سیاسی بررسوائی شان سرپوش بگذارند.
ده روزتمام همه تریبونهای رسمی ایران به اهل سنت اهانت می کنندشمابه یادوحدت نمی افتید همین که به اراجیفشان پاسخ داده شود فریادتان به آسمان می رود!
Thursday 3 June 2010 01:06:46 GMT
سید 
من نمیخواهم قضاوت کنم که کی صحیح است ویا کی غلط. من صرف میخواهم به انانیکه به این منبع اختلافی وتباه کن اتکا کرده وبه اختلافات بین مسلمانان به نفع دشمنان مسلمانان ادامه میدهند چند نکته را یاد اور شوم. وبه این اساس این امر خداوند جل جلاله را عملی نما یم که می فرمایند" ترجمه است: مسلمانان برادر یک دیگر اند. بین مسلمانان صلح کنید".
اول چند سوال. 1: شما به قران کریم ایمان دارید؟ 2: ایا طرفداری شما از حضرت علی کرم الله وجهه واهل بیت شان برای کسب رضائیت خداوند جل جلا له است ویا هدف دیگری ازان دارید؟ حال اگر شما به قران کریم ایمان دارید پس بیائید اختلافات تان را به اساس احکام قران کریم حل وفصل نمائید. عمل کرد مطابق احکام الهی موجبات رضائیت اوتعالی میشود. واین هدف اساسی زندگی انسانها است. ایا این خوب است یا ان عمل که ازان هیچ سودی بجزاز زیان بری نیست؟ خداوند جل جلاله می فرمایند که هرکس مسئول اعمال خودش است. جزا یا مکافات اعمال از یک شخص به شخص دیگر سرایت نمیکند. وانانیکه مسلمانی را به ناحق به قتل می رساند جزای اودر روز اخرت برای ابد اتش جهنم است. واگر شخصی مسلمانی را ناسزا میگوید وتوبه نمیکند ان شخص هم از جمله ظالمین است. این یک حقیقت است که سنیان این زمان حضرت زهرا رضى الله عنها را به شهادت نرسانیده اند. دشمنی شما با این مسلمانان موجب عذاب عظیمی برا شما میشود ایا شما این را می پسندید؟ وهرکسی که حضرت زهرا رضى الله عنها را به شهادت رسانیده باشد جزای اورا خداوند جل جلا له برایش میدهد. چه اگر کسی از ان دفاع کند ویا ناسزا گوید. ایا این عاقلانه است که شخصی بنا حق خودرااز خاطرایجاد اختلافات بین مسلمانان موجب عذاب گرداند؟ ایا کسی ثابت کرده میتواند شخصی که این اسناد را ارا ئه داشته دشمن وحدت مسلمانان نبوده است؟ ثبوت واقعاتی تاریخی نا ممکن است.
وما علینا الا البلاغ المبین
Thursday 3 June 2010 01:06:16 GMT
arash ahmadi 
salam arz mekonam ban az afghnanistan hastam va kheli waqt ast ke dar bare yak chizi fkr mekonam va on in ast ke aya moshkele ma ahle sonat faghat hamin hast ke ki khalifa shod ki nashod
aga moshkele ma ba shiya qaber parasti ke mekonan nist?
aya moshkele ma ba shia segha kardane zanha bad bakht ke meshan nist?
aya moshkele ma ba shiya in nist ke ina shirk mekonan
aya moshkel in nist ke ya allah madad ra avazeh kardan ba ya ali madad
Wednesday 2 June 2010 05:06:10 GMT
سید 
موضوع بس مهم اختلاف بین شیعه وسنی در این است که هردوی شان به کتاب مقدسی(قران کریم) که بران فکر میکنند که ایمان دارند انرا ترک کرده اند. وهر یکی به منابع غیر ازان اویخته شده اند که اویخته شدن به ان منابع را همان کتاب مقدس شان بر انها ممنوع قرار داده است. پس اگر به راستی هرکسی که ازته دل ارزوئی رسیدن به هدف اساسی زندگی این جهان دارند باید بر اساسات احکام قران کریم تمام اعمال خودرا مشعل راه خود سازند تا از اتش دوزخ نجات یابند. مانند هابیل وقابیل ویا حضرت موسی علیه السلام وقوم شان.
Wednesday 2 June 2010 05:06:21 GMT
Hamzah 
روح اله/توریالی رها!
چنین بر می آید تازه پا دردنیای مجازی گذاشتید. ضمن عرض خوش آمدید به عرضتان رسانده شود صحبت های شما تکراری وچندین بار پاسخ داده شده اند.
اگر واقعا در جستجوی حقیقتید بفرمائید تا راهنمائی تان کنیم؟
Saturday 29 May 2010 06:05:04 GMT
توریالی رها... 
شما به علی وخاندان علی (ع) چی کرده اید کسی که تمام عمر بت پرست بود ودر 40 سالگی به اسلام روی آورد وکسی که در گهواره اسلامبه قلبش به اراده وخواست خداوند دمید شمامردکه در اخرعمرش اسلام اورد خلیفه اول نمودید پس بی انصاف هستی وببی انصافان دقیقاً بهمین گونه تهمت های دیگری را نیز داند باکی ندارد یاعلی مدد
Saturday 29 May 2010 06:05:38 GMT
توریالی رها... 
شما به علی وخاندان علی (ع) چی کرده اید کسی که تمام عمر بت پرست بود ودر 40 سالگی به اسلام روی آورد وکسی که در گهواره اسلامبه قلبش به اراده وخواست خداوند دمید شمامردکه در اخرعمرش اسلام اورد خلیفه اول نمودید پس بی انصاف هستی وببی انصافان دقیقاً بهمین گونه تهمت های دیگری را نیز داند باکی ندارد یاعلی مدد
Saturday 29 May 2010 08:05:09 GMT
روح اله 
شما خود در امر خلافت امانتدار بوديد؟من كنت مولا فهذا علي مولا در مورد ابوبكر بود؟علي به خلافت سزاوار تر بود يا ابوبكر؟اطيعو اله واطيعو رسول والامر منكم درمورد علي بود يا ابوبكر؟مثل شماها مثل الاغي است كه بار كتاب زده ولي هيچي از اون نميفهمه.
Thursday 27 May 2010 01:05:30 GMT
ميلاد 
اينها مهمترين اسناد و صحيحترين اسناديست كه شيعيان رافضي صفوي (نه تمامي شيعيان)ارائه كرده اند .
بخدا قسم آنها بويي از راستگویی و امانت علمی نبرده اند .
Monday 24 May 2010 12:05:30 GMT
درستدار وطن 
آیا اینها همه موارد و اسناریست که شیعیان ارائه کرده اند؟
تحمت (خیانت در امانت علمی) از کسی که خود مرتکب آن شود ناپسندیده تر است
 
Name:
Comment Body: