گفتگوی ویژه سنی نیوز با شیخ حسن حسینی
Added Date: 3/6/2010 12:26:44 AM
Bookmark and Share              Balatarin

سنی نیوز : شیخ حسن الحسینی یکی از دعوتگران جوان و موفق معاصر می باشد. وی که فارغ التحصیل دانشکده الهیات امام محمد بن سعود ، فرع راس الخیمه است تحصیلات عالیه دانشگاهی خود را در کشور لبنان ادامه داد و هم اینک اضافه بر ادامه تحصیل مشغول تحقیق و پژوهش در فرهنگ غنی اجدادش ، آل بیت پاک پیامبر اکرم و نیز اصحاب گرامی وی می باشد . پایگاه خبری سنی نیوز در راستای معرفی فرهنگ ناب آل بیت و تحقق وحدت حقیقی در بین مسلمانان با این دعوتگر فعال عرصه وحدت اسلامی مصاحبه ای را ترتیب داده است که با هم می خوانیم . شیخ حسن حسینی از علمای جوان کشور بحرین

با حمد و سپاس الله متعال و درود و سلام بر رسول گرامی وی محمد مصطفی و بر اهل بیت پاک و یاران باوفایش و بر تمام کسانی که تا روز واپسین رهرو اویند ، اما بعد :

سنی نیوز : از پایگاه خبری سنی به شما خوش آمد می گوییم و از شما سپاسگزاریم که وقت گرانبهایتان را در اختیار ما قرار داده اید تا با هم گپی دوستانه داشته باشیم .

سنی نیوز : قبل از هر چیز شیخ بزرگوار از شما خواهشمندیم که خودتان را معرفی نمایید :

شیخ حسن : خواهش می کنم ، زنده باشید و تشکر واقعی متوجه شماست و از خداوند خواستارم که شما را توفیق روز افزون عطا کند.

بنده حسن قارئ الحسینی متولد سال 1976م مکه مکرمه ، اهل و ساکن کشور بحرین هستم.

تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته الهیات و در تخصص اصول فقه دانشگاه امام محمد بن سعود ، فرع کشور امارات آغاز کرده و لیسانس خود را در آنجا دریافت کردم و مدرک فوق لیسانس خود را در رشته تاریخ و فکر اسلامی در دانشکده دعوت دانشگاه بیروت اخذ نمودم و یکی از موسسین انجمن صحابه و اهل بیت کشور بحرین و هم اینک رئیس کمیسیون دعوت در این انجمن می باشم .

سنی نیوز : فعالیتهای دعوی فعلی شما چیست ؟

شیخ حسيني : دیدارها و مصاحبه های تلویزیونی ، و چند برنامه و مستند دعوی در مورد فرهنگ اهل بیت و صحابه و تاریخ و افکار و معتقدات این بزرگان که بصورت نوار و فیلم سخنرانی و نیز کتابچه در خدمت علاقمندان قرار خواهد گرفت.

سنی نیوز : آیا در این زمینه کتابهایی را نیز تالیف نموده اید ؟

شیخ حسن : بله چند کتاب رو در این زمینه نوشته ام که به نامهای آنها به ترتیب ، مرحبا به آل بیت ، ریحانه مصطفی ، بزرگان آل بیت ، نیز تحقیق علمی کتاب امام سیوطی با نام ، "الثغور الباسمه فی مناقب فاطمه"رضی الله عنها .

همچنین در این زمینه چند سخنرانی صوتی بنامهای : "تلاشهای آل بیت در راستای دعوت اسلامی" ، "دو صدیق (ابوبکر و عمر) و آل بیت" ، "امام صادق و ابوبکرصدیق" ، "ریحانه مصطفی" و حسن بن علی رضی الله عنه و ... را نیز به بازار ارائه داده ام .

در مورد برنامه های تلویزیونی باید خدمتتان عرض کنم که برنامه های متنوعی را همچون : "راهی بسوی کربلا" ، "بزرگانی از اهل بیت" ، "ویژگیهای پیامبر اکرم" ، اجرا کرده ام و اضافه بر این برنامه ها در چند دیدار و گفتگوی تلویزیونی در کانالهای "الجزیره"  ، "المستقله" ، "الوطن"  و "اقرا" شرکت کرده ام .

سنی نیوز : یکی از نوارهای معروف شما "ریحانه مصطفی" نام دارد ، چطور شد که به فکر تهیه این نوار افتادید ؟

حسيني : به اندیشه ام خطور کرد که زندگی افتخار آمیز امام "حسین بن علی" رضی الله عنهما  نیاز به تبیین و شرح واضح و مفصلی دارد و از آنجایی که سخنان زیادی درمورد زندگی و شهادت ایشان بیان می شود لازم دانستم که بیشتر روایات وارده در این مورد را بررسی و ارائه کنم که این کار 6 ماه وقت برد ، سپس آنرا بصورت کتابچه در بسیاری از کشورها همچون بحرین ، سعودی ، کویت و لبنان و ... چاپ و نشر نمودیم که مورد استقبال خوانندگان قرار گرفت و تا به امروز بیش از 10000  نسخه از این کتاب را چاپ نموده ایم.

بعد از این بود که به فکر ساخت یک فیلم مستند با نام "راهی بسوی کربلا" افتادم و این پروژه را با همکاری برادر دعوتگرم ، استاد ارجمند شیخ "نبیل العوضی" در چهار قسمت با موفقیت به پایان رساندیم.

سنی نیوز : خداوند متعال با این نسب شریف و پاک ، بر شماها منت گذاشته و شما و دیگر فرزندان اهل بیت را با این ویژگی متمایز ساخته است ، و همانگونه که مستحضر هستید یکی از  اتهامهایی که همیشه از طرف بعضی از انسانهای مغرض بر اهل سنت و جماعت وارد می شود ، این است که ولاء و محبت اهل سنت نسبت به اهل بیت حقیقی نیست ، شما در این باره چه نظری دارید ؟

شيخ حسن الحسيني : تمامي نوارها و كتابها و برنامه هايم جواب محکمی است برای این افراد و اینگونه  شبهه های بی اساس که آنها آنرا بدون دلیل مطرح می کنند ، بنده در سخنان و نوشته هایم همیشه از کتابهای اهل سنت استدلال می کنم تا اینکه دیگران بدانند که بزرگان اهل سنت چه دیدگاهی در مورد آل بیت داشته و دارند ، هنگامیکه ابوبکر صدیق فرمود : "قسم به خدایی که جان من در قبضه اوست ، خویشان و نزدیکان رسول الله صلی الله علیه و سلم نزد من از خویشان و نزدیکان خودم محبوبتر و اولی ترند." و همچنین دیگر خلفاء بعد از وی نیز همین راه را در پیش گرفتند .

و همچنین دیگر بزرگان و ائمه اهل سنت و محدثین و علماء بر همین نهج ربانی راه پیمودند و  کتابهای عقیده و حدیث و ... اهل سنت بهترین گواه بر کلام بنده می باشد.

حسن حسینی کسی نیست که در این زمینه چیز جدیدی بگوید و یا از خود بسازد ، بلکه ما اهل سنت در هر نمازمان بر آل بیت درود و سلام می فرستیم.

و هنگام بررسی متنها و کتابهای قدیمی اهل سنت بویژه در زمینه عقاید می بینیم که به حب و ولاء نسبت به آل بیت رسول الله پرداخته اند.

ما در "انجمن آل بیت و اصحاب" مشغول زنده کردن و چاپ کتابها و مخطوطه هایی هستیم که در این زمینه نوشته شده و تا به حال بسیاری از آنها به چاپ نرسیده که در واقع به اهتمام و احترام والای اهل سنت نسبت به آل بیت پیامبر اشاره می کنند.

سنی نیوز : چند مدت پیش یک سری مناظرات علمی را با "علی جفری یمنی" داشتید ، خواستیم خدمت خوانندگان ما عرض بفرمایید که نتیجه این مناظرات به کجا انجامید ؟

شیخ حسن حسینی : تمامی مناظراتی که بنده با علی جفری داشتم در واقع مناظره هایی رو در رو نبود زیرا او هرگز حاضر نشد که با بنده بنشیند و حضورا با هم گفتگو و یا مناظره داشته باشیم . وی برای مناظره با بنده یک سری شرطهای دست و پاگیری مطرح کرده بود مثلا ، باید این نشست با حضور "دکتر شیخ صالح بن حمید" ( ریاست کل قوه قضائیه سعودی) و "دکتر شیخ صالح آل شیخ" (وزیر شئون اسلامی سعودی) صورت گیرد و همینطور که شما می دانید این دو شخصیت بسیار مشغول می باشند. به همین سبب بنده ردها و جواب شبهه ها و بیان اشتباهات وی را در نوارهایی بصورت سخنرانی تهیه نموده و به بازار عرضه کردم که به ترتیب : "گفتگویی آرام با جفری" ، "خوش آمدگویی به جفری" ، سپس این ردود همراه با بعضی اضافات را در کتابی جمع آوری کرده و آن را "نصیحت" نامیدم که بسیاری از علماء ، دانشمندان ، دعوتگران و همچنین چند تن از شخصیتهای معروف آل بیت (سادات) بر آن مقدمه نوشتند.

حتی هنگامی که وی (جفری) به بحرین آمد بنده از او دعوت بعمل آوردم اما در جواب به بنده گفت که : "بیا یمن یا ابوظبی آنجا با هم ملاقات میکنیم".  بعد از آن وقتی بنده به یمن رفتم و با مسئول روابط عمومی وی تماس گرفتم و او نیز وعده داد که دیداری را ترتیب خواهد داد و با ما تماس خواهد گرفت اما تا به امروز دیگر هیچ خبری از آنها نشد و هیچ تماسی با بنده برقرار نکردند.

سنی نیوز : در پایان ، پیام شما برای خوانندگان سنی نیوز چیست ؟

شيخ حسيني : در واقع پایگاه خبری سنی نیوز ، سایتیست جدید و فعال که با سه زبان زنده دنیا یعنی فارسی ، عربی و انگلیسی با مخاطبان خود رابطه برقرار میکند و حرفهای ناگفته اهل سنت و مشکلات آنها و ظلمهایی که بر آنها واقع میشود را بیان می کند و درد دلهای آنها را به گوش جهانیان اعم از جهان اسلام و جهان عرب و جهان غرب و بویژه رسانه های آنها می رساند.

و هنگامیکه ما بتوانیم اخبار و مشکلات خود را به خوبی منعکس نماییم مسلما نتیجه و عکس العمل مثبت و پرباری خواهد داشت و سازمانهای حقوق بشر و ... به وضع ما توجه بهتری خواهند کرد که این خود یک گام بلند و مثبت محسوب میشود . با امید پیشرفت روز افزون سنی نیوز و نقش موثرتر آن در آینده از الله متعال خواهانم که یار و یاور همیشگی شما باشد.

 

Reader Count
13289

Bookmark and Share              Balatarin
 
Friday 7 February 2014 04:02:16 GMT
jam4990@yahoo.com 
لعنت خدا ورسول وجمیع لعنت کنندگان بر شما وهابیان منافقانی که با یهود برادر وبامسمانان وپیامبر و اهلبیت پاکش دشمنید واین مطلب را تاریخ پیدایش و عملکرد دو سه ساله دورانیدایشتان نشان میدهد آثار نبوی وعترتش را از بین میبرید در حالیکه بیغله توله سگ سعود را هر روز تعمیر می کنید در کوره دهاتش. از اول شکل گیری فرقه ضاله ی وهابیه انگلیس علنی حضور داشته است. خلافت اسلامی عثمانی را شما به کمک انگلیس تکه تکه کردید لعنت خداوند برشما. آمین
Friday 26 April 2013 06:04:48 GMT
محمدعمر 
به جناب محمد
اولا حیف نام محمد که بر......... تو گذاشته شده.
ثانیا درکدام کتاب اهل سنت آمده که حضرت فاطمه رضی الله عنها شهید شده .نکنه همان منابعی که قزوینی .........عنوان میکنه!!!؟ هرکس همچین عقیده داشته باشه قطعا سنی نیست ....... حالا هرکس میخواهد باشد
Thursday 25 April 2013 02:04:19 GMT
بلوچ 
خداوند بر عمر شیخ حسینی بیفزاید!
سني نيوز: آمين
Thursday 15 March 2012 11:03:06 GMT
محمد 
خب حداقل تمام کتاب های تاریخی اهل سنت که اشاره به شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها را دارند بسوزانید بعدا ادعای وفات کنید تا مرجعی برای رد این موضوع پیدا نشود..بعدش قبول که ایشان به طور طبیعی وفات نمودند...این که سیلی به گوش ایشان زدند و بر در خانه ایشان حمله بردند هم از محبت این قوم به خاندان رسالت بوده؟!!! اگر این محبت بوده پس دشمنی چیست؟!!
Tuesday 16 March 2010 05:03:54 GMT
محب صحابه واهل بیت رسول الله ص 
آقای سعید حسینی مشرک این حدیث پیامبر ص که فرمودندفاطمه پاره تن من است را زمانی فرمودند که حضرت علی رض می خواستنددختر ابوجهل رابگیرند بعد وقتی رسول الله ص خبر شدند این حدیث را درباره بانودوعالم حضرت فاطمه فرمودندودرآخرمیدانی ابوجهل قرن 21 چه کسی است خامنه ایی
Tuesday 9 March 2010 03:03:42 GMT
سعید حسینی (شاه اسماعیل صفوی) 
سلام
جناب حمزه و دیگران از اهل سنت،سوالی از شماها دارم.
صرف نظر از این که قاتل حضرت زهراس چه کسی بوده است لطفا بفرمائید قاتل این بانوی بزگوار و دخت پیامبر ص از نظر شما اهل سنت منفور است یا خیر؟ اگر واقعا خود را محب اهل بیت ع میدانید لطف کنید و قاتل آن بانوی بزگوار را بدون هیچ پروائی لعن کنید. تا بر همه ثابت شود که شما خلیفه دوم را قاتل حضرت زهرا س نمیدانید و آن بانو بزگوار را دوست میدارید. لابد حدیث پیامبر ص که فرمود فاطمه س پاره تن من است و آزار دهنده او مرا آزار نموده و آزار دهنده من خدا را
سنی نیوز : از قدیم گفته اند جواب ابلهان خاموشی .
انسانهایی نادان همانند تو تربیت یافته دست آخوندهای دروغگو و منحرف گر هستند.
اما بدان : ما اهل سنت به حمدالله فاطمه را "سیده نساءالعالمین" یعنی سرور زنهای دوجهان مینامیم و این عقیده ماست و بر آن افتخار میکنیم و او را از تمامی زنهای پیامبر حتی مادر بزرگوارشان ام المومنین خدیجه و نیز ام المومنین عائشه و دیگر زنان رسول اکرم برتر میدانیم.
و این حدیث را راویان متاخر و دروغگوی شما که نان بگیران دربار صفوی بودند از کتب حدیث اهل سنت سرقت نموده اند .
او سلام الله علیها به مرگ طبیعی از دنیا رفت و اگر کشته شده بود قاتل او نزد ما ملعون می باشد همانگونه که قاتل امام حسین ملعون هست . کمی بیاندیش .
Saturday 6 March 2010 04:03:31 GMT
حمزه 
قابل توجه نادانان رافضی! که گمان میبرند اهل سنت دشمن اهل بیت است وبه این ترتیب خود می گویند وخود می خندند.
درموردعلی یمنی به مطلب مهمی اشاره کردند و درواقع شیوه اهل باطل همواره چنین بوده واست.
 
Name:
Comment Body: