کامران دانشجو : التزام به ولایت فقیه شرط بورس دانشجویان و استخدام استادان !
Added Date: 2/2/2010 3:51:51 PM
Bookmark and Share              Balatarin

مهر: وزیر علوم گفت: همانطور که غربیها در استخدام استاد به شرایطی همچون صحبت نکردن درباره هولوکاست پایبند هستند دانشگاههای ما نیز برای استخدام اعضای هیئت علمی و بورسیه کردن دانشجویان باید افرادی را انتخاب کنند که به نظام اسلامی اعتقاد و به ولایت فقیه التزام عملی داشته باشند.

کامران دانشجو در نشست روسای دانشگاهها، پژوهشگاهها و پارکهای علم و فناوری اظهار داشت: حتی در کشورهای غربی برای استخدام اساتید دانشگاه شرایط متعددی دارند که از جمله آن پایبندی به تفکر لیبرال دموکراسی، تحقیق و صحبت نکردن در مورد هولوکاست و... است. دانشگاههای ما قرار است به تعبیر امام  کارخانه آدم سازی باشند بنابراین دانشگاههای ما باید افرادی را برای تربیت دانشجویان استخدام کنند که به مبانی ارزشی و اخلاق اسلامی معتقد باشند چون هدف ما کسب علم ودانش همراه با معنویت و اخلاق است.

وی در خصوص دانشگاههای تک جنسیتی گفت: به هیچ وجه قصد تفکیک جنسیتی و جدا سازی دانشجویان در دانشگاهها را نداریم لکن به موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی جدید این مجوز را می دهیم که تک جنسیتی باشند تا به نیاز بخشی از جامعه پاسخ داده شود.

 دانشجو گفت: وقتی در جامعه تقاضا و نیاز برای دانشگاههای تک جنسیتی وجود دارد چه اشکالی دارد دانشگاهایی مانند دانشگاه الزهرا  ، حضرت معصومه  ، امام صادق   و امام حسین   که عملکرد خوبی هم ارائه داده اند بیشتر داشته باشیم. این حق خانواده ها و ملت شریف ایران اسلامی است که انتخاب کند در کدام دانشگاه و در چه فضایی می خواهند فرزاندشان تربیت شده و عالم شوند.

 

Reader Count
8475

Bookmark and Share              Balatarin
 
 
Name:
Comment Body: