ارتش آزاد سوریه : قطع اینترنت از سوی اسد برای انتقال اسلحه شیمیایی بوده است
Added Date: 12/7/2012 8:34:41 PM
Bookmark and Share              Balatarin

سنى نيوز: سرهنگ ریاض اسعد فرمانده ارتش آزاد سوریه روز جمعه 7-12-2012 اعلام کرد رژیم اسد برای بکارگیری سلاح شیمیایی علیه انقلابيون در مناطق تحت کنترل انقلابيون آماده می شود.

به گزارش العربیه.نت، اسعد در گفت وگو با خبرگزاری آلمان اظهار داشت قطع خدمات اینترنتی که اخیرا در مناطق وسیعی از سوریه توسط رژیم اسد صورت گرفت نشان می دهد که این رژیم خود را برای بکاری گیری اسلحه شیمیایی آماده می کند.

فرمانده ارتش آزاد افزود:"رژیم اسد در فاصله زمانی که خدمات اینترنت را قطع کرد، به جابجایی و انتقال مقادیر زیادی از سلاح شیمیایی مشغول بود تا برای بکارگیری آنها علیه مردم سوریه آماده کند ".

فرمانده ارتش آزاد با اشاره به تلاش رژیم سوریه برای سرپوش گذاشتن بر حقایق در این کشور، اظهار داشت:" رژیم اسد رژیمی درغگو است و احتمال بکار گیری اسلحه شیمایی از سوی آن علیه سوری ها دور از انتظار نیست ".

الاسعد گفت:" پیشتر ما از جامعه بین المللی تقاضای مداخله نظامی کرده بودیم، اما در حال حاضر معادله جنگ به نفع ارتش آزاد تغییر یافته است و این ارتش قادر خواهد بود این رژیم را سرنگون کند".

در همین حال شبکه تلویزیونی "ای بی سی نیوز" امریکا به نقل از مقامات بلند پایه ارتش آمریکا فاش کرد که ارتش سوریه اخیرا بمب های خود را به گاز سارین مجهز کرده است.

بر اساس این گزارش این بمب ها قرار است هنگام حمله انقلابيون بر دمشق از سوی رژیم اسد بکارگرفته شود.

جهاد مقدسی سخنگوی سابق وزارت خارجه رژیم سوریه که اکنون از این رژیم جدا شده است در گفت وگو با خبرگزاری ها گفته بود که رژیم، اسلحه شیمیایی غیر مجاز را علیه مخالفان بکار نخواهد گرفت.

سخنان مقدسی به منزله اعتراف رسمی یک مقام سوری بر در اختیار داشتن سلاح شیمیایی غیر مجاز در این کشور است.

از سوی دیگر بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد با ابراز نگرانی شدید از احتمال بکارگیری سلاح شیمیایی توسط رژیم اسد گفت:"جامعه بین المللی پیشتر نسبت به نگرانی خود نسبت به استفاده از اسلحه شیمایی هشدار داده بود" .

وی افزود:" امیدوارم که مقامات سوریه به خوبی درک کنند که استفاده از چنین سلاح هایی جنایتی هولناک بشمار خواهد آمد و عواقب جدی در بر خواهد داشت ."

دبیر کل سازمان ملل تاکید کرد که تحت هر شرایطی نباید از چنین اسلحه ای استفاده شود.

در همین حال لوران فابیوس وزیر خارجه فرانسه نیز با هشدار شدید اللحنی گفته است :" چنانچه رژیم اسد بخواهد از مواد شیمیایی استفاده کند جامعه بین المللی سریعا اقدام خواهد کرد".

Reader Count
3258

Bookmark and Share              Balatarin
 
 
Name:
Comment Body: