دانشمند جاهل!
Added Date: 12/17/2009 10:39:45 PM
Bookmark and Share              Balatarin

در سنندج با سیمای شیخ مهدی دانشمند از طریق شبکه ماهواره ای " سلام " آشنا شدم، میزبان و علمای اهل سنت از سخنان او بسیار آزرده بودند، نقل قول ها قابل دفاع نبود !

کاک حسن می گفت: " مگر حق تعالی نفرموده که به بتهای مشرکین دشنام ندهید که آنان از روی دشمنی و نادانی به خدا دشنام ندهند." " ولا تسبوا الذین یدعون من دون الله فیسبوا الله عدوا بغیر علم-انعام - 108 " ما که برادران دینی شما هستیم، برای ما خلیفه دوم و چهارم هردو مورد احترامند.

  کسانی از این سخنان آزرده بودندکه در میان اهل سنت به حب علی(ع) معروفند، امام شافعی که اشعارش زینت بخش حرم امیر مومنان علی علیه السلام می باشد... در این فضا اگر جاهلی نیز از اهل سنت مقابله به مثل کند و به ائمه معصومین علیهم السلام اسائه ادب نماید، چه آتشی به پا می شود و خشک و تر با هم می سوزند، سیره علوی چنین نبود، مولایمان نه تنها به غاصبین خلافت دشنام نمی داد بلکه برای حفظ اساس اسلام به آنها مشورت و کمک می داد، تا جایی که عمر ابن خطاب می گوید: " لو لا علی لهلک عمر"

  به تهران بازگشتم، فیلم سخنرانی دانشمند را در سایتها دیدم، سخنانی سخیف و موهن بود، در چند دقیقه دهها بار الفاظ ناشایست " حرامزاده و ولدالزنا" را به کار می برد، او نه تنها خلیفه دوم اهل سنت را حرامزاده و ولدالزنا می خواندبلکه  تمام سنی ها را حرامزاده دانسته و بر این روش اصرار و ابرام دارد و می گوید که تا آخر عمر فریاد می زند که سنی ها حرامزاده اند! او وحدت شیعه و سنی را نفی کرده و می گوید این  طرح امام" قدس سره" و مقام معظم رهبری نبوده و نیست، این پیشنهاد فرد دیگری(آیت الله منتظری) بوده که سیلی فاطمه زهرا(س) را خورد و رفت پی کارش ! و باز می گوید: خطاب با دختر حاصل از زنای خود در حال حیض زنا می کند و عمر بوجود می آید و با آوردن دستهای خود به جلو که انگار دارد سند منگوله دار ملک شش دانگ را نشان می دهد ، با قیافه حق به جانبی می گوید : من سند نشانتان می دهم!!  کسی نیست به این دانشمند جاهل بگوید آخر عزیز دل آقا، در حال حیض نطفه منعقد نمی شود و دیواره رحم در حال ریزش است و در ثانی تو آنشب کجا بودی، تو خبرداری که چه روزی فرزندان خود را ساخته ای که از شب کذا و کذا در 15 قرن پیش خبر می دهی؟  او که در حرامزاده شناسی ید طولایی دارد در پاسخ به نامه یک شیعه اثنی عشری یزدی که او را به واسطه ناسزا و اهانت به اهل سنت مورد حمله قرار داده بود می گوید: " برو ببین چه شیری خورده ای و چه لقمه ای پدرت به تو داده است، بروسری به پدر و مادر و کس و کارت بزن اشکالی در کار هست و حتماً حرامزاده ای که بخاطر سنی ها به آخوند شیعه و روضه خوان سید الشهداء توهین می کنی!"

  من نیز قبل از نگارش جواب این دانشمند جاهل به پدر و مادر سر زدم، پدر را زاهدی دیدم که تهجد نیمه شبش هرگز ترک نشده است، حافظ قرآن و نهج البلاغه است و عاشق علی و فاطمه و یوسف زهراست، مادر از سلاله پاکان و نوه میرزای کلباسی است و آنقدر در رعایت لقمه حلال دقت داشت که  یکبارنوبت آب همسایه به اشتباه و بازی کودکان پای درختان باغچه می رود تا آخر عمر از میوه آن درختان نمی خورد، از او و فرزندش کراماتی نقل است بی نظیر، آقای دانشمند؛ من شیر چنین شیر زنی را خورده ام، و پدرم ریالی از وجوهات امام زمان که تو ارتزاق می کنی در گلوی ما نریخته است ، ریالی از حقوق دولتی و شورای نگهبان به ما نداده است، ما با دسترنج معلمی، تدریس و تبلیغ بزرگ شده ایم، حال اجازه می خواهم تا پاسخ شما را بدهم.

 

  او با استناد به فقه شیعه که اگر نماز طواف نساء را نخوانید همسرتان بر شما حرام می شود، با یک سفسطه و مغلطه نتیجه می گیرد چون سنی ها نماز طواف نساء نمی خوانند پس حرامزاده هستند!

  بیاد روایتی از امام صادق علیه آلاف التحیه و الثناء افتادم،  آن بزرگوار با یکی از اصحاب و یاران بسیار نزدیک خود در بازار قدم می زدند،   آن دوست کسی از غیر مسلمین را حرامزاده خطاب کرد، حضرت برآشفتند که چرا دشنام دادی؟   پاسخ داد که او مسلمان نیست و مثل ما عقد نکاح ندارد که بر هم حلال باشند و نتیجه گرفت که آن نا مسلمان حرامزاده است !  امام (ع) فرمودند هر قومی برای خود آداب ازدواجی دارد و براساس آیین خود ازدواج می کنند و حرامزاده نیستند و بخاطر این دشنام امام با آن یار صمیمی تا آخر عمر قطع ارتباط فرمودند!  حال بفرمایید تکلیف ما پیروان امام صادق(ع) با آقای دانشمند چیست؟ او که صدها بار و بر فراز منبر به صدها میلیون مسلمان حرامزاده گفته است ! با او چه باید کرد؟

اهل سنت با مناسک خود حج را بجا می آورند، اگر پیروی امام صادق(ع) هستیم، علی رغم اختلاف در وضو - که مقدمه واجب است - و علی رغم اختلاف در سجده گاه - که شرط واجب است و ما سجده بر ماکول و ملبوس را جایز نمی دانیم و فقط بر زمین و آنچه از آن می روید سجده می کنیم - باز برای حفظ وحدت، نماز پشت سر اینان را مانند نماز پشت سر پیامبر(ص) می دانند. مگر ما در مکه و مدینه با شتاب خود را به حرمین شریفین نمی رسانیم تا فوز چنین جماعتی را از دست ندهیم، چه شده است که یک روحانی جوان به واسطه اختلاف در مناسک حج همه اهل سنت را حرامزاده می خواند و علماء و مراجع دم بر نمی آرند؟ این بذر تفرقه نیست؟

  به محضر پدر رفتم و با ناراحتی مطالب شیخ مهدی دانشمند را به عرض رساندم،

 معظم له فرمودند: " اینها جاهل اندو نمی فهمند"

و من عرض کردم: این کافی نیست، وقتی کسی بر منبر پیامبر به جمعی کثیر دشنام و ناسزا می گوید، وحدت را نفی و بر آتش اختلاف دامن می زند، امنیت نظام را به خطر می اندازد، باید با او برخورد قاطع شود، او را حد زده و از خود برانید، او برای نظام خطرناک است نه پالیزدار و دانشجوی سنندجی و پزشک جوان همدان و وبلاگ نویس بیچاره!

بر علماء، مراجع و مسئولین است که موضع خود را در برابر این سخنان موهن بیان کنند قبل از این که شکاف و اختلاف بیشتر شود،  امام راحل(قدس سره) و رهبری تاکید بر حفظ وحدت در عین صیانت از اصول دین و مذهب دارند، لذا وحدت عدول از اعتقادات نیست، تظاهر به عدول هم فریب است نه وحدت، وحدت عبارت از تاکید بر مشترکات ، احترام متقابل و عدم اسائه ادب به باورهای یکدیگر است.

البته بحث علمی ،حوزوی و آکادمیک در مبانی اختلافی، بدور از تعصب و با حفظ احترام متقابل راه گشاست، برای تشکیل جلسات بحث و مناظره تلویزیونی ابتدا باید ظرفیت ها را بالا برد، ظرفیت مناظره کنندگان و بینندگان و مهمتر از همه علماء و مراجع عظام،  دو طرف آنقدر متعصب اند که هر کدام روایت تاریخ کنند رگ های گردن دیگری ورم می کند، از سوی دیگر بینندگان متعصب اجازه بحث آزاد را نمی دهند و بیم آن می رود که در پس هر مناظره ای شهر و محله ای شلوغ شود، بدتر از همه چماق تکفیر و ارتداد علماست که چون شمشیر داموکلیس بر سر طرفین است، من در نوشته های خود بسیار و بسیار این چماق را حس می کنم  و چه بسیار بغض فرو خورده از ترس این چماق دارم،  شاید تعجب کنید، من سایه چماق تکفیر را حتی در خرید یک نوشابه حس کرده ام، تا یک قاب عکس و مبلمان !  دستشویی فرنگی کفر ابلیس است و....  دیگر بس است.

دکتر مهدی خزعلی

Reader Count
9076

Bookmark and Share              Balatarin
 
Thursday 14 January 2010 07:01:54 GMT
مهدی 
با درود, من به عنوان برادر شیعه تان , هم عقیده با شما و همه مسلمانان آزاده و روشنفکر, از این آخوند متحجر, بی سواد و بی منطق, ابراز انزجار می کنم و عرض می کنم که امثال اینگونه شبه انسانها, هیچگاه نماینده شیعیان نبوده و نخواهند بود. اینان سخنگویان شیطانند و بس .امیدوارم همه با هم و با صفا و صمیمیت کشور عزیزمان و اهداف عالی دین حق را به پیش ببریم.
سنی نیوز : درود بر شما باد برادر گرامی.
با آرزوی سربلندی و سرافرازی شما و تمامی آزاد اندیشان ایران زمین .
Monday 28 December 2009 12:12:01 GMT
ابراهيم 
بقيه نظر قبلي.. آره آقا رفت وسط حياط شروع كرد داد و بيداد كه اين عمر پرست كيه توي خونه ما؟خلاصه زورش به ما نميرسيد ميزد سر و كله خودش ما هم خداييش از اون دسته افرادي هستم كه اصلا اهل مذهب بازي و به اصطلاح بت پرستي نيستم از نظر من خداست كه قادر مطلقه . بگذريم آقا اين صابخونه ما بعد از كلي معذرت خواهي پول پيش مارو داد ما هم فرداي اون روز رفتيم پيش خودم ميگفتم اين آقايي كه هي واژه عمر پرست رو به كار ميبرد مگر خودش حسين رو ميپرستيد ؟ پس اين وسط تكليف خدا چي ميشه؟؟؟
Monday 28 December 2009 12:12:52 GMT
ابراهيم 
سلامبر شما عزيزان اهل ادب برادران اين يارو دانشمند كه توصيفاتشو ديگر دوستان در بالا به جا آوردند ولي الحق چرا كسي جلوشو نميگيره هرچي دهنش مياد بار اين برادران سني ميكنه من نديدم جايي يك سني بلند شه بگه فلاني شيعه ست يا فلانه و لي به خداي محمد قسم آخرين باري كه سرو كارم با اين شيعه هاي افراطي افتاد طرف داداش صابخونه ما بود تو تهران شب اولي كه وسايل رو برده بودم فرداش اومد نشست كلي گفتيم و خنديديم وقتي سوال كرد شيعه هستي يا سني منم گفتم سني خدا رو شاهد ميگيرم رفت يقه داداششو گرفت كه اين عمر پرست
Sunday 27 December 2009 04:12:05 GMT
حسين 
برادر از قوم مكر در ايران ايت الله منتظري ر حمه الله عليه نخواستن اتحاد را ايجاد كنند مكر نكوفتند كه شيعه و سني با هم برادرن و اينها همه تفرقه هستش كه به صحابه نهمت ميزنيم جكارش كردن از همون رهبر بكير تا ديكران ان را مرتد خواندن بهترين راه اين است اين رزيم راه از سر راه برداريم تا دنيا در امان باشه
Saturday 26 December 2009 08:12:30 GMT
یه مسلمان واقعی (انشاء الله) 
سلام عزیزان مسلمان
من یک فرد مسلمان (شیعه) از قم هستم. این فیلم رو که دیدم واقعا به حدی ناراحت شدم که تا چند روز اعصابم خرد بود. چرا یه عده این قدر خودشونو صاحب حق می دونند (حتی بیش از امامان معصوم مذهب شیعه) که به این راحتی اتحاد بین برادران مسلمان رو به هم می زنند. در هر صورت من مطمئن هستم که برادران اهل سنت حساب این تندروی های نابجا رو از ما شیعیان جدا می دونند. برای این دسته از افراد هم اگر قابل هدایت هستند دعا می کنیم و در غیر این صورت از خداوند عزیز خواری و نابودی اونها رو خواستاریم.
Thursday 24 December 2009 09:12:29 GMT
علي 
خطاب به اقاي علي مكر ما با شيعه يا هر مذهب ديكه دشمني داريم ما به هيج كس سر جنك نداريم و همه اهل سنت خيلي دوستهاي صميمي از شيعه دارن ما فقط با كساني مخالفيم كه به مقدسات اهل سنت توهين ميكنند و صحابه را لعن و توهين ميكنند و كرنه ما با هيج مسلماني مشكلي نداريم اين مشكل را همين مرتدين و رافضيوني مثل خامنه اي و اخوندهاي با برهنه به وجود اوردن و كرنه ما را جه كار به شيعه كاري با كسي نداريم بس شما اكر ميخواهيد براي كسي متاسف باشيد واسه همين از خدا بي خبرهاي امثال قزويني متاسف باشيد
Wednesday 23 December 2009 05:12:23 GMT
علي 
جاي تأسف است كه شما نيز راه همان دانشمند نما را مي رويد و نظرات مملو از توهين به شيعيان را منعكس مي كنيد. من در محل كارم با چند سني آشنا هستم و بين ما احترام و محبت حاكم است طوري كه غالباً توجه هم نداريم كه از دو مذهب متفاوت هستيم.
Tuesday 22 December 2009 01:12:32 GMT
فاضل 
عدم اعتقاد به امامت بلا فصل حضرت علی رضی الله عنه را همان دشمنی اهل بیت میدانند-
هان فکر نکنید که آن یهودی وآن مجوسی که ابتکار ساختن این ئذهب آکنده از گند رادردست ذاشت آنقدرها هم احمق نبودند-از مغز های پوچ این پیروان احمق خوب آگاه بودندو میدانستند که چسان تحمیق شان باید کرد.
Tuesday 22 December 2009 10:12:12 GMT
ali asghar 
basalam.

be omiderozike hich kass digari ra haramzade kafer va majoss nadanad hame baradarimva bandeye yek khoda
Tuesday 22 December 2009 09:12:35 GMT
سنت 
اقا مولوي اهل سنت هيج وقت جنين جيزي نكفتند و نميكن و بر فرض هم كفته باشند هم درست كفتند البته به اون دسته از رافضيوني كه به صحابه و زن بيامبر لعن و توهين ميكنند اينها حتي از شاراك هم بدترند يعني نصرانيند كسانيكه به صحابه بيامبر اين جنين توهين ميكنند و قران را تعريف ميكنند
دانشمند دنيا و بول را فداي بهشت كرده جايكاه دانشمند در بغل دست بدرش يعني ابليس است
Monday 21 December 2009 11:12:03 GMT
محمد 
سلام.من اين چيزي رو كه شما ميگين رو نديدم ولي شنيدم كه مولوي اهل سنت همين نسبت رو به شيعه ها داده،اونو چيكار ميكنيد؟؟؟؟
Saturday 19 December 2009 06:12:03 GMT
بلوچ 
سلام
اين احمق فقط يک ادم بيشعورو نفهمه که فقط ميخواد با حرفهاي احمقانه اش ثابت بکنه که سني ها دشمن حضرت علي(رض) هستند واگه خوب به سخنراني هاش توجه کنيم واضح وروشن متوجه ميشيم که فقط از بدي هاي شيعه ميگه ودقيقا وکافربودنشونو ثابت ميکنه اگه قبول نداريد به يکي از سخنراني هاش توجه کنيد تاببينيد که اقاي دانشمند صيغه زاده (ولدزنا) چي ميگه
لعنت خدا بر اين دانشمند که خودشم نميدونه پدرش کيه و از نطفه چندنفر درست شده
Friday 18 December 2009 07:12:34 GMT
aslam 
لعنت خدا بر او باد مشرك مجوسي
Thursday 17 December 2009 08:12:23 GMT
البلوشي 
آقاي دانشمندنفهم وآيت الجهل كجا درس خونده وكدوم حوزه علميه ومرجع تقليد براش زحمت كشيدند؟؟ جاداردبرايش مراسم تجليلي برگزاركنندكه به فرمايشات وتعاليم نفرت بخش آنها جامه عمل پوشانده وبه بخش اعظم تشيع كه لعن ونفرين ودشنام دادن صحابه باشدعامل بوده وهست.
Thursday 17 December 2009 08:12:33 GMT
Hamzah 
اين يارو نه تنها"دانشمند"جاهلي است بلكه يك رواني بي تخته وپست فطرت احمق كل هم است. روحانيون وفرهنگيان شيعه بفرمايند موضعشان چسيت؟؟
 
Name:
Comment Body: