صيغه در قم: اينجا همه چيز زير چادر است
Added Date: 12/12/2009 1:49:28 PM
Bookmark and Share              Balatarin

گزارشي از گستردگي  «ازدواج موقت» در مهمترين شهر مذهبي ايران

خودش را سميه معرفي مي کند. چادرگل دار مشکي‌اش را کيپ گرفته. مي‌گويد يک نگاه حلال است و بعد براي چند لحظه چادر را کنار مي زند.

 زني است با صورتي گرد، بيني‌ کوچک، چشماني مشکي، چانه اي که گود افتاده، لب هايي قرمز اما چروک و صورتي پر از چين. مي‌گويد: «27 سال دارد.» اما به نظر مي‌رسد 35 سالي داشته باشد. او يک زن بيوه است که دوست دارد صيغه شود.

صيغه نوعي ازدواج در  جاهليت بود که اسلام آنرا حرام کرد اما شيعيان هنوز به اين عمل جاهلي عمل مي کنند در صيغه زن و مرد براي مدت و زماني خاص و با مهريه مشخص که خود تعيين مي‌کنند به عقد هم در مي‌آيند يا در اصطلاح بر هم محرم مي‌شوند که اين عمل را مي توان فحشا در لباس ديني ناميد.

سميه با گرفتن پول به عنوان مهريه صيغه مردان مي‌شود. «10 هزار تومان براي يک روز، 50 هزار تومان براي يک هفته و يک سکه براي يک ماه»

اينجا قم است و سميه در زير يکي از رواق‌هاي حرم حضرت معصومه نشسته است.

چندي پيش مصطفي پورمحمدي وزيرکشور ايران در همايش حجاب در قم اعلام کرده بود که بايد صيغه درکشور با جديت گسترش يابد. او گفته بود بايد فکري به حال شهوت پسران 15ساله کرد و راه حلش اين بود که روحانيان و مسئولان حوزه، کاري بکنند.

آدرسي که وزير کشور براي حل مشکل صيغه مي دهد، اشتباه نيست؛ در قم بيشتر افراد، از عکاس هاي دور حرم گرفته که عکس شما را با گل دسته مي گيرند تا مغازه دار و حتي عابران پياده همگي براي صيغه يک نظر مشترک دارند: «برويد پيش شيخ ها»

شيخ ها همان روحانيان و طلبه هايي هستند که عبا و عمامه مي پوشند.

حميد که در نزديکي حرم و در قلب شهر مغازه دارد مي‌گويد: «روزي 20، 30 نفري آدرس صيغه مي‌گيرند. از پسرهاي جوان 16 ، 17 ساله گرفته تا مردهاي 40، 50 ساله»

او مي‌گويد: «ما هم آدرس شيخ ها را مي‌دهيم. هرچي باشد آن ها در امور شرعي وارد هستند و زن‌هايي را مي‌شناسند که دوست دارند صيغه شوند.»

قم به خاطر جاي گرفتن حوزه هاي علميه و مدرسه هاي ديني  مختلف شيعيان مثل فيضيه و حضور مراجع تقليد، مهم ترين شهر مذهبي ايران است و بيشترين تعداد روحانيون و طلبه ها در آن زندگي مي‌کنند. با راه رفتن در خيابان هاي شهر مي توان حضور ملموس آن ها را حس کرد.

روحانياني با آلبوم عکس زنان

محمود يک طلبه جوان است که 8 سالي است در حوزه علميه درس مي خواند و درحجره زندگي مي کند. او مي گويد: «بعضي ازشب ها هست که بچه ها در مورد صيغه با هم حرف مي‌زنند و شوخي مي‌کنند.»

او مي‌گويد: «طلبه ها شماره تلفن روحانياني را دارند که زن هاي صيغه‌اي را مي‌شناسند و آلبوم‌هايي را دارند که عکس اين زن ها در آن‌هاست. اين روحانيان با گرفتن روزي 10، 15 هزار تومان افراد را صيغه مي‌کنند و صيغه نامه مي‌دهند.»

محمود ادامه مي‌دهد: «تا حالا کسي را صيغه نکرده ام اما دوستي دارم که سالي دو، سه نفر را صيغه مي‌‌کند تا هم نياز جنسيش برطرف شود، هم ثوابي برده باشد و هم کمک خرجي به يک زن بي‌پناه کرده باشد.»

البته روحانيان و طلبه هايي هم هستند که وقتي به آن ها براي صيغه مراجعه مي‌کنيد اظهار بي اطلاعي مي‌کنند. بعضي از آن ها هم مي‌گويند: «اين ها واقعيت ندارد. اگر ديديد به ما هم آدرس بدهيد.»

به جز روحانيان، راه هاي ديگري هم در قم وجود دارد تا بتوان به زن هايي‌که دوست دارند با گرفتن پول زن موقت افراد بشوند رسيد.

حرم و اطراف آن يکي از مهمترين مکان ها براي يافتن اين زنهاست. البته به قول يکي از نگهبانان حرم بايد «اين کاره باشي» تا آن ها را در بين زائران تشخيص دهي.

اين نگهبان مي‌گويد: «معمولا ساعت هاي پنج تا هفت بعدازظهر مي‌آيند و زير رواق ها و گوشه حياط مي‌نشينند. شب هاي پنجشنبه هم تعداد آن ها زياد مي‌شود.»

در نزديکي ورودي21 حرم، زني روي زمين نشسته و مردي دو زانو رو به روي اوست. زن تسبيح مي‌اندازد و با مرد صحبت مي‌کند. مرد از بين دفتر کوچکي که در دست دارد عکس سه در چهار و رنگي پسري را به او نشان مي‌دهد.

چند لحظه بعد مرد پشت عکس شماره اي مي‌نويسد و آن را هم به زن مي دهد و از کنار او بلند مي‌شود. دانه هاي تسبيح همچنان در دست زن پايين و بالا مي‌شوند.

اکبر مردي که درکنار زن نشسته بود، مي‌گويد: «به دنبال زني براي صيغه مي‌گردم. يک سالي است که زنم را طلاق داده ام. پسر 12 ساله دارم و امکان ازدواج هم ندارم.»

او مي‌گويد: «خانم گفت خودش مريض است و نمي تواند کاري براي من بکند اما زن هايي را مي‌شناسد که دوست داند صيغه بشوند. عکس و شماره من را گرفت تا به آن‌ها بدهد.»

 خانمي که اکبر با او حرف زد به نظرمي‌رسد حدود 50 سال داشته باشد. رنگ صورتش زرد است و چشم‌هايي خمار دارد و بخش از دندان هايش ريخته است.

 به جز حرم يکي ديگر از محل هاي تجمع زناني که دوست داند صيغه شوند، قبرستان شيخان است. قبرستاني که در بين قمي ها به صيغه مشهور است.

شيخان، قبرستاني مشهور براي صيغه

شيخان قبرستاني کوچک شايد به اندازه يک زمين بسکتبال است که دور تا دور آن عکس شهدا جاي گرفته و در وسط آن بسياري از روحانيان سرشناس دفن شده اند.

در اين قبرستان سه آرامگاه هم وجود دارد که يکي از آن ها متعلق به ميرزاده قمي از روحانيون مشهور است.

«دور آرامگاه ميرزاده قمي جمع مي‌شوند. اگر روزهاي وسط هفته يا پنجشنبه ها برويد حضور آن ها را خوب حس مي‌کنيد؛ زن هاي چهل، پنجاه ساله به بالايي که دوست دارند صيغه بشوند.» اين ها را علي مي‌گويد که عباي قهوه اي و عمامه اي سفيد به سردارد.

او مي‌گويد: «اين زن ها را بيشتر مردها و روحانياني که سن و سالي از آن ها گذشته است و يا همسرانشان به سفر رفته اند صيغه مي‌کنند.»

اما به جز حرم و شيخان براي پيدا کردن زن صيغه اي در قم راه ديگري هم وجود دارد. در شهر موسسه هايي هستند که مي‌توانند به شما براي ازدواج موقت و دائم کمک کنند.

 موسسه هايي مثل بنياد ازدواج فاطمه زهرا در چهار راه سجاديه. روي ورودي اين موسسه نوشته شده: «بنياد ازدواج و خدمات فرهنگي فاطمه زهرا. ارائه مشاوره خانواده وازدواج. انجام تحقيقات علمي و تبليغاتي. همسريابي. ازدواج افراد مجرد. آموزش و کتابخانه .

مراجعه براي عموم برادران و خواهران.»

در قم جز اين موسسه ها که مي‌توانند مراجعان را براي پيدا کردن همسري موقت کمک کنند، موسسه ها و دفترهايي هم هستند که مي‌توانند به سوالات شرعي در زمينه هاي مختلف از جمله صيغه هم پاسخ دهند.

چند تا از اين دفترها درحرم حضرت معصومه جاي گرفته است؛ از جمله دفتري که در زير يکي از رواق ها است و در ورودي آن نوشته شده دفترپاسخ به سوالات شرعي.

روحاني اي که در يکي از اين دفترها نشسته و با تلفن براي مردم استخاره مي گيرد، مي گويد: «صيغه، جوان ها را از گناه دورمي کند و ثواب دارد. جوان ها بايد به جاي اينکه دوست دختر که حرام است پيدا کنند صيغه کنند تا به گناه ...

 

Reader Count
67051

Bookmark and Share              Balatarin
 
Sunday 1 October 2017 06:10:05 GMT
ali 
اورميه
Saturday 24 October 2015 08:10:40 GMT
زهرا 
در کتاب اصول سنی ها نوشته پیامبر امت رو بی جانشین ترک نمیکنه جانشینانش چهار خلیفه هستن و هر کی از این چهار تا اطاعت نکنه جهنم میره نوشته پیامبر قبل از فوتشون گفتن از این جانشینانم اطاعت کنین!حالا چطور میشه جای دیگه میگید جانشین تعیین نکرده اجماع رهبر تعیین میکنه؟؟کدوم حرفتونو باور کنیم؟؟حالا خشم حضرت فاطمه به عمر که بکنار تا اخر عمرشون باعمر حرف نزدن ک علامت جهنمی بودن عمر هس.بسه دشمنی با امامان.صیغه بشرطی ک میگید وجود نداره خجالت بکش کذاب
Tuesday 15 September 2015 12:09:13 GMT
آناهيتا 
از اين حرفها فقط بوى دشمنى مياد اون احاديث هم كه كاملا مشخصه فتو شاپه دشمنى با شيعه تا كجا اونم درحالى كه اهل سنت براى هم خوابگى با زن حتى اون رو صيغه نميكنن يا تجاوز يا كنيزى
Tuesday 4 August 2015 07:08:15 GMT
امیر 
به نظر من هر کسی می دونه چطور مشکل خودشو حل کنه واصلا نیازی به این همه توهین و مجادله نیست. آقایون به ظاهر علما راهکار های خودشونو دارن وعوام و عقلا هم همینطور.منظورم از عقلا قشر تحصیلکرده روشنفکره نه مقلد و متعصب.مشکل اصلی اصلا صیغه یا زنا یا ازدواج و... نیست.مشکل دیدگاه های متعصبانه و کورکورانه روی این مسایله.اینکه ما در عصر فضا هستیم وسعی داریم با دیدگاه های 14 قرن پیش در زمین بمانیم.هر چیزی تاریخ مصرفی داره.دیگه تاریخ مصرف این عقاید موهومی و خرافی به سر اومده.
Saturday 7 February 2015 12:02:54 GMT
محمد 
آخه چرا چرت مینویسید من خودم طلبه هستم هم توی حوزه علمیه قم رفیق دارم هم خودم رفت وآمد دارم ازخدابترسید من که تاحالا چندین بار طلبه هارازیرنظرداشتم همچین کارهائی ازشان ندیدم شاید خیلی ازشماها به چشم دیگری به نظرم نگاه کنید
Monday 15 December 2014 06:12:59 GMT
امیر 
من فقط ابراز تاسف میکنم از نحوه ابراز عقیده برادران مسلمان .چرا به یکدیگر توهین میکنید مگر نمی شود با احترام به همدیگر اظهار نظر نمود؟
Wednesday 13 August 2014 06:08:58 GMT
رضا 
سلام دوستان اگه قرار بوکه تمام ملت های دنیا مثل ما همش به موضوعات کوچک وبی ارزش بپردازند حالا نه برقی بود نه ماشین ابزار ونه پیشرفتی حالا دیگه دست از تعصبات بی جا ودخالت در کار هر مذهبی برداریم وسعی کنیم برای جامعه بشری مفید باشیم
Thursday 23 January 2014 11:01:29 GMT
احمد 
آقايان سني عرضه داريد خودتونو جمع كنيد
همه جاي دنيا اين فرق سني هستند كه مسلمانان و زن و كودك را ميكشند و جهاد نكاح مي كنند و لواط رو در شرايط جنگي مباح ميدونن .
اينا شيعه هستند يا سني؟؟؟؟!!!!
Saturday 9 November 2013 12:11:08 GMT
محمد 
صیغه هست
Friday 2 August 2013 09:08:27 GMT
یحیی 
اخه کدوم ....... میگه صیغه باعث از بین رفتن بسیاری از مشکلات و زنا میشه
...... اگه اینطور بود که تو ایران دیگه خبری از زنا نبود
چرا به جای صیغه میرن زنا می کنند اگه اینقدر اجر داره چرا برای مراسم صیغه دوتا خونواده براش جشن نمی گیرند چرا خانواده عروس ننگشون میاد که بگن دختر ما صیغه می کنه اونم ساعتی
اصلا چرا خود مراجع عظام دختراشون رو برای صیغه و فیض بردن از این ثواب در اختیار مقلداشون نمیزارن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
Thursday 1 August 2013 01:08:04 GMT
ali 
اخر ای الاغها صیغه تمام شرایط عقد را دارد باید زن صیغهای عده نگاه دارد لواطی که عمر داد بهتر است یا سنت پیامبر که همین صیغه با تمام شرایط عقد میباشد و شما گاو ها از ان بی خبرید
Saturday 13 July 2013 08:07:59 GMT
فاروق 
بعضی از آقایان استدلال می کنند که صیغه بهتره یارابطه با زن شوهردار وهمجنس بازی وغیره...؟ خب مرتیکه مگه اسلام روابط نامشروعی که شما ذکر میکنید رو جائز میدونه؟ که اومدی وقیاس میکنی وبعد بخ خودت حق میدی که بری یه گند دیگه بزنی(صیغه) واقعا عقل ومنطق خوب چیزیه
یا مثلا کسی که گفته زنانی که خود فروشی میکنن ، خدمت شما عارضم که همون آخوندایی که صیغه رو برای شما حلال کردن به خاطرفقری که دراین مملکت پروتمند با دزدی وغارتشان بوجود آوردن اون بدبختا رو به این روز انداختن، البته همش به خاطرفقر نیست ولی بیش از90درصد که است . لطفا شهوترانی خود را توجیه دینی نیارید
Saturday 13 July 2013 05:07:39 GMT
عبدالله 
ما اهل سنت اگر خود را تابع سنت خدا و رسول خدا میدانیم به این خاطر است که در حقیقت میدانیم هم عمر و هم علی رضی الله تعالی عنهما جزو خیر تاریخ و پاسدار سنت رسول خدا (ص) بودند و هر چه را رسول خدا (ص) انجام میدادند به عنوان شاگردان آن بزرگوار انجام میدادند و چون در سنت و اعمال رسول خدا (ص) چنین سیغه ای هیچ گاه در میان این دلاوران و خانواده های محترمشان نبوده ما هم چنین عملی را قبیح دانسته و آن را خلاف اسلام واقعی و دین محمدی (ص) میدانیم و این را جز دسیسه ی دسیسه چینان و فتنه گران برای شهواتشان نمیدانیم و اگر شما چیزی از سیغه را در میان خاندان رسول خدا و در زندگی رسول خدا دیدید منبعش را بیاورید هر چند که میدانیم دین نزد الله متعال یعنی ایاک نعبد و ایاک نستعین وقتی ما غیر خدا را یاور و مددکار خود خوانیم در اصل توحیدمان، مشکل اساسی وجود دارد چه برسد به بقیه مسائل. عزیزانم در زمان رسول خدا (ص)، هم آن بزرگوار و هم پیروان آن عزیز درگاه الله متعال، فقط و فقط الله متعال را یاور و مددکار خود میخواندند و از کسی غیر الله متعال طلب یاری و مدد نکردند نه حضرت محمد (ص) از حضرت ابراهیم و سایر پیامبران (ع)طلب یاری کردند و نه حضرت علی رضی الله تعالی عنه از حضرت محمد (ص) طلب یاری و مدد مینمودند بلکه آنان در خانه دلشان مددی جز الله متعال نداشتند و اگر غیر الله را مدد گیری یعنی خلاف سیره و منش آن بزرگواران عمل نموده ای و و نوعی شرک قائل شده ای که طبق قرآن کریم از رحمت خداوند به دور خواهند بود پس چرا خودمان به دست خودمان باعث نیست و نابودیمان بشویم و مورد خشم و غضب خداوند منان قرار گیریم دین در نزد خدای منان یعنی پیروی کامل از رسول خدا(ص) و می بینیم که رسول خدا غیر از الله یاری و مدد از کس دیگری نگرفتند پس بدانید اگر غیر این روا دارید از اصل اسلام غافلید چه برسد به بقیه ماجرا!!!!!
Friday 12 July 2013 08:07:13 GMT
حامد 
برادران اهل تسنن عرب سلام گول آمریکا واسرائیل رانخورید بجای توهین به یکدیگر وحدت داشته باشیدبرادران عریستانی برعلیه یهودیان عملیات انتحاری کنیدازهمین برادران سوری چقدرکمک به فلسطین شد فراموش کردیدبه امیدوحدت شیعه وسنی انشاء الله
Friday 12 July 2013 12:07:06 GMT
علی  
در جواب به تمام برادران شیعه:من سال 84در بندر انزلی پادگان حسن رود اموزشی بودم البته این روهم بگم همه سربازان امریه بودن وهمه مدرک لیسانس وبالاتر داشتن.یک حاج اقایی داشتیم برای درس عقیدتی سیاسی می اومد یک روز از اودرمورد ازدواج موقت سوال شد:در جواب گفت فرض کنید که شما برای امری خیر یا تجارت درسفرهستید به هر حال غریزه ادم جورهاییه که اگر برای مدتی ارضا نشود ادم رواحتمالا دچار گناه میکند برای جلو گیری از گناه میتوان زن معصوم وپاک دامنی رو صیغه کرد. یکی از دوستان گفتن حاج اقا فرض کنید شما در سفرید حال حاج خانم در خونه چکار کنند مگه اون غریزه جنسی نداره که به گناه مبتلا شود حال ایشون می تونند در غیاب شما صیغه مرد پاک دامنی شوند؟ جواب حاج اقا متاسفانه با عصبانیت وخارج شدن از کلاس توام بود....
Friday 12 July 2013 10:07:41 GMT
بسمه تعالی
جماعتی که خود را سنی یعنی تابع سنت پیامبر ص میدانید جماعتی که خود را مسلمان یعنی تسلیم امر خدا و دین خدا میدانید ، خدا و رسولش ازدواج موقت را حرام کردند یا عمر ؟ اگر خدا و رسولش ازدواج موقت (با شرایطش که باید رعایت شود و درست مانند ازدواج دائم تا زن راضی نباشد و عده نگه ندارد و دختر باکره غیر رشیده باشد نمیتوان با او ازدواج موقت کرد) را حلال دانسته اند که در کتب معتبر خود شما اسنادش موجود است و شما بگفته عمر آن را حرام میدانید نه مسلمان هستید چون تسلیم امر خدا نیستید و نه سنی هستید چون تابع سنت پیامبر نیستید و نه تابع ابوبکرتان هم نیستید چرا که عمر بود که در کار خدا دخالت کرد و حکمی از احکام خدا را تغیر داد بلکه دین و مذهب شما نه اسلام است و نه سنی بلکه دین من درآوردی بنام دین عمری است والسلام
Thursday 11 July 2013 09:07:31 GMT
سگ ارباب حسین(ع) 
لعنت به جاعلان حدیث لعنت.اگه یکم عقل وفهم وشعور داشته باشی میفهمی صیغه ریشه ی فسادو تو جامه ازبین میبره!ببین چقدر کوته فکر وذلیل هستید که فرق پاکی والودگی رو نمیدونید!پیروان عمر کسانی هستند که هیچی ازعلم ودانش نمیدونن ونخواهند دونست.بدبختید به مولا
Friday 19 April 2013 05:04:16 GMT
شيعه محب على 
از كسانى كه مقتدايشان حرمت خانه ى دختر پيامبر اكرم را نگه نداشتند انتظارى نيست كه حرمت خانم را نگه دارند و از ايشان حديث جعل نكنند ، شما جد اندر جد جاعلان حديث و مفسدان فى الارض بوديد
Friday 5 April 2013 08:04:47 GMT
سجاد 
اگه ازدواج برای تشکیل خانواده و تولیدنسل نباشد هیچ فرقی با زنا نخواهد داشت
سنی نیوز: کاربر گرامی لطف کنید با دلیل، این ادعای خود را ثابت کنید. با تشکر
Tuesday 2 April 2013 02:04:05 GMT
مرگ بر نیرنگ 
ببخشید رک میگم ولی .........از این آدما جایی ندیدم به اینا میگن مفسدان فی الارض چیزی که خودشون به مردم دارن نسبت میدن مرگ بر این دروغ و نیرنگ!!
Thursday 21 March 2013 11:03:56 GMT
محسن 
یک سوال از موافقان صیغه دارم! ............. فقط گزینه رو انتخاب کنن!
شما حاضرید خواهرتونو به صیغه شخص دیگه ای در بیارید؟
1:بله
2:خیر
هرکی حاضره خیلی با غیرته!..............
Saturday 9 March 2013 08:03:01 GMT
ابوالفضل 
سلام:من نظرم اینه اگه صیغه کردن رواج بشه دیگه کسی دنبال زن شوهر دار نمیره .و همین امر باعث کم شدن فسا میشه.
Saturday 10 March 2012 01:03:25 GMT
ساسان 
من هسسسستم
Saturday 14 January 2012 08:01:22 GMT
محمد 
زنانی که در تهران به هرزگی می پردازند و برای پول در آوردن خودشان را می فروشند. به جای اینکه حرام انجام دهند. با صیغه می توانند به حلال برسند.
جعل کردن حدیث و ویرایش عکس هم کاری بسیار ناپسند و حقیر است.
Thursday 3 November 2011 03:11:49 GMT
محسن 
خباثت و سگ سنی گری شما خیلی روشن است.
نه یک جو ادب دارید که به دروغ حدیث از حضرت علی علیه السلام در کتاب التهذیب نقل می کنند.
3- ما قوانین نقل حدیث داریم چه شیعه و چه اهل سنت. هر حدیثی که نقل شد که درست نیست.
4- ما چه بسیار از اصحاب پیامبر داریم که از صیغه متولد شده اند
5- علمای اهل سنت ادعا می کنند که حضرت رسول صلی الله علیه و آله و سلم صیغه را در اواخر حیات خود نسخ کرده اند که این جز دروغ چیزی نیست.
5- اون خر احمقی که نوشته این یک نوع ازدواج بوده در زمان جاهلی، می خواهد از ارزش پیامبر ص بکاهد، و اینکه حضرت تا زنده بودند صیغه کردند و در آخر عمر آن را حرام کردند؟
خدا لعنتتان کند که همیشه سعی داشته اید از فضایل و خوبی های حضرت رسول و علی علیه السلام بکاهید و بر بدی های ابو بکر و عمر و عثمان بیافزایید تا پیامبر ص را یک انسان بسیار معمولی برای مردم نشان بدهید.
روز قیامت حضرت شماها را با صورت در آتش می اندازد.
لعنت خدا بر شما باد ای کسانی که امت اسلامی را به فساد کشیدید
Saturday 29 October 2011 06:10:55 GMT
ابو سیف 
نعوذبالله من غضی الله

چقدر معروف منکر شده و چقدر منکر معروف!

حلال پیامبر حلال است تا روز قیامت و حرام او حرام تا روز قیامت.
چنانچه دوست ندارید شما انجام ندهید اما حق زیر سوال بردن حلال پیغمبر را ندارید.
Monday 17 October 2011 01:10:40 GMT
ی 
هیچ کدوممتون عقل ندارید
صیغه از شیر مادر حلالتره
Tuesday 11 October 2011 06:10:14 GMT
ع.م 
اين عمل با زنا هيج فرقي ندارد.
Sunday 28 August 2011 02:08:04 GMT
حسن  
واقعا جالبه اخه بابا مگه دخترا با زن ها وسیله ی جنسی هستن که هر ساعت و هر دقیقه یک شخصی مثل خرو گاو ....
اکر این دین اسلامه پس بقیه ی دین ها چه طوریه به حای این کار به فکر ساختن اخرت باشید بابا در ضمن اهل تسنن با این امر مخالفن کدم خانواده ی بی غیرتی دخترشو میکنه وسیله ؟
Wednesday 6 July 2011 09:07:33 GMT
ایران شیعه 
صیغه رو خدا وپیغمبر آزاد کرده و هیچ حروم لقمه ای نمی تونه اونو حروم کنه.
یاعلی
سنی نیوز: اگر از نظر شیعه علی ابن ابی طالب رضی الله عنه حرام لقمه است، بحث دیگری است. اگر نیست، آن بزرگوار حدیث تحریم صیغه را روایت کرده، و در التهذیب شیخ طوسی ج 7 ص 251(یکی از کتب اربعه شیعه) این حدیث وجود دارد!
Sunday 5 June 2011 07:06:54 GMT
فریدون 
سلام.
این صحبتها کمی قاطی با احساس هست.جوری صحبت شده که الان در همه ایران مردم رابطه سالم با هم دارند.و این عمل زشت هست.من آدمی هستم که همه غلطی کردم ولی این رو از شما میپرسم.ایا
صیغه زشت هست یا رابطه با زن شوهر دار
صیغه زشت هست یا سکس با دختر باکره و پرده دری
صیغه زشت هست یا هم جنس بازی
که همه اینها در همه جای ایران نه تنها قم ..بلکه همه ایران رواج داره.
Thursday 28 April 2011 04:04:11 GMT
fry 
دمت گرم
Monday 3 January 2011 01:01:51 GMT
میر 
باید جمهوری اسلامی ایران را جمهوری صیغه ای ایران نامید...
Monday 20 December 2010 05:12:46 GMT
علی 
کسانی که صیغه را عملی شنیع می دانند بدانند که دارند نسبت عمل شنیع را به رسول الله(ص) می دهند. چون صیغه در زمان پیامبر حلال و رایج بوده. این همه حدیث از منابع اهل سنت کافی نیست؟
(صحیح بخاری ، ج 7 ، صص 4و129 - ج 6،ص33- صحیح مسلم ، ج 4 ، ص 130 و 131 )
Tuesday 23 November 2010 05:11:25 GMT
سيد مجيد  
خواهش ميكنم اين عبارت را ننويسيد كه قم فاحشه خانه در وسعت يك شهر.جون اسم حضرت معصومه عليه سلام روى اين شهر است از مسئولين خواهش ميكنم كه مثل اين جمله را بخش نكنند به انترنت جون كساني كه ضد دين حضرت محمدصل الله وعلية واله هستند سو استفاده ميكنند وشكراً
Friday 5 November 2010 08:11:33 GMT
حیران.!!! 
مسئولین سایت . از زحماتی که میکشید قدر دانی میشود منتها بهتر نیست بروز این مشکلات را در جامعه را اززیر بنا برسی وارزیابی کرد تا نتیجه بهتری در زندگی گرفته شود.(علتها)

کارسازان.!!!
Friday 29 October 2010 09:10:48 GMT
س 
یا علی انت صراط المستقیم (قال رسول الله)
Monday 4 October 2010 10:10:16 GMT
moslem 
سلام عليكم
من يه سوال ازتون دارم:پيامبر(ص)صيغه را حلال اعلام اونوقت عمر به چه حقى اونو حرام كرد؟
Hello
I have a question from u:
the holy profit (pbuh)
accepted the "siqah"
so why omar put it under sanktion(said to the people "dont do that")?
Monday 15 February 2010 08:02:57 GMT
emy 
صیغه باعث از بین رفتن بسیاری از مشکلات و زنا است
Thursday 24 December 2009 02:12:04 GMT
علي 
از شما ميخواهم كه برويد و با دختر خامنه اي و خميني و مكارم و قزويني و همه مراجع تقليد شيعه در خواست صيغه كنيد و بعد نتيجه اش را به من خبر دهيد؟
شايد اينها هم بجه صيغه اي باشن
Sunday 13 December 2009 03:12:45 GMT
ايران سني 
به نظر شما چرا بيشترين کساني که به دنبال صيغه هستند افرادي مي باشند که همسر خود را از دست داده اند. پاسخ مشخص است. کسي که لذت مباشرت را ديده، دل کندن از آن برايش سخت است. يعني کسي که به جاي کنترل هواي نفس خود به دنبال صيغه باشد، ديگر جايي براي بازگشت ندارد و هميشه دنبال اين چنين مسائل بوده و حتي حاضر مي شود زنا کند.
 
Name:
Comment Body: