ازمسئولین بازداشت شده برنامه توسعه مسجد مکی هنوز خبری نیست!
Added Date: 11/15/2010 2:08:05 AM
Bookmark and Share              Balatarin

 سنی نیوز: نظام ولایت فقیه بشدت از تجمعات اهل سنت، توسعه مسجد مکی و ابراز وجود آنها در کشور در هراس است. مساجد شهرهای بزرگ کشور چون مشهد، شیراز، اصفهان ویران شد. نه تنها اجازه ساخت مسجد تهران و میزانیه آن صادر شد بلکه خانه‌های مردم مؤمنی که برای نماز جماعت تخصیص داده شده بود اخیرا پلمب گشت.

وجود مراکز تجمع اهل سنت در شهرهای بزرگ حجم حقیقی آنها را نمایان می‌کند، و باعث می‌شود این اقلیت ملی، و صاحبان ریشه اصیل دیانت ایران زمین بیش از پیش به هم نزدیک شوند، و همچنین باعث نوعی آگاهی در بین همسایه‌های شیعه می‌گردد، و این پرسش در اذهان عمومی پیدا می‌شود که چرا ما شیعه شده‌ایم؟! کشوری که تا قرن دهم هجری سرآمد اسلام و توحید بود، توسعه مسجد مکی و همه علما و اندیشمندان ایران زمین اهل سنت بودند، چگونه به تشیع وادار شد؟!.. نظام گمان می‌کند با ممانعت از تجمعات اهل سنت، و از ابراز وجود قوی آنها این پرسشهای بیدارگر را در نطفه خفه کند!

جامعه مکی و فعالیتهای زنده آن سالهاست خواب از چشمان صفویت ربوده است. آنها با ترفندهای بسیار ارزان خود به شیوه‌های مختلف تلاش کرده‌اند اهل سنت را تضعیف، و تجمعات آنها را متلاشی کنند. جلسه ختم بخاری زاهدان مهمترین جلسه ای بود که نظام امسال با ممنوعیت کامل برگذاری آن، و ممانعت از سفر اندیشمندان و طلاب علم و هواداران به زاهدان، باعث پررونق‌تر شدن آن شد. برنامه‌ای که قرار بود به مدت یک روز برگذار شود، سه روز بتوسعه مسجد مکی اشکوه دوام پیدا کرد. خوشبختانه همه سیاستهای استبدادگرایانه نظام باعث بیداری بیشتر مردم می‌شود.

مسجد جامع مکی زاهدان از نظر ساختمانی پیشرفتهای قابل توجهی داشته، که حسادت کینه‌توزان صفویت را برانگیخته است. آنها به شیوه‌های مختلف؛ تهدید، ممنوعیت از خروج، حمله فیزیکی، تشویه و شایعه پراکنی، ممنوعیتهای غیر قانونی از فعالیت ومشارکت در بسیاری از برنامه‌ها، بازگرداندن از فرودگاه، متواری ساختن افراد از اطراف او، و اخیرا به گروگان گرفتن خانواده و بستگان، تلاش دارند خواسته‌های غیر اخلاقی و غیر قانونی خود را بر شیخ الاسلام عبدالحمید املاء کنند. البته این فشارها باعث شده محبوبیت مولانا عبدالحمید در بین مردم دوصد چندان افزون گردد، و جوانان برومند اهل ستوسعه مسجد مکی نت چون پروانه به دور شمع وجود ایشان می‌چرخند، و حاضرند خود را فدای دفاع از دین و مظاهر دینی خود گردانند.

به گزارش خبرنگار سنی نیوز از زاهدان حاج عبدالرحیم شه بخش و حافظ اسماعیل ملازهی دو مسئول ساخت و ساز و توسعه مسجدجامع مکی زاهدان که دربازداشت به سر می برند همچنان در گروگان مقامات امنیتی دولت ایران هستند. بستگان این دو داماد امام جمعه اهل سنت زاهدان که در اواخر مهر و اوایل آبان‌ماه بازداشت شدند تاکنون موفق به ملاقات یا گفتگوی تلفنی با عزیزان خود نشده‌اند.

درحالیکه رهبران و نخبگان اهل سنت ایرانتوسعه مسجد مکی درتلاش اند برای ساخت مسجدی در تهران مجوزبگیرند چنین به نظر می رسد حاکمیت کنونی از ساخت مسجد در مهمترین مرکز اهل سنت  وشهر سنی نشین زاهدان هم وحشت دارد و حاضر نیست وجود مسجدی باشکوه را در این شهر تحمل کند. تا جائیکه مقامات حکومتی پس از بازداشت حاج عبدالرحیم که جانباز جنگ ایران وعراق هم است جانشین وی در امور ساخت  ساز مسجدجامع مکی "حافظ اسماعیل" را پس از ضرب وشتم در مقابل دیدگان خانواده  و شهروندان زاهدانی به همراه خود به گروگان گرفتند!

خبرنگار سنی نیوز در ادامه گزارش خود گفتند توسعه مسجد مکی که ناظران بر مسایل بلوچستان معتقدند چون مسئولان از حساسیت اهل سنت بویژه بلوچها از بازداشت یا حصر خانگی مولانا عبدالحمید و نتایج خطرناک آن آگاه هستند به همین علت به ربودن اطرافیان ایشان روی آورده اند. سیاستی که همواره نتیجه عکس برای رژیم داشته است.

طبق گزارش های رسیده از زاهدان برنامه توسعه و بازسازی مسجد مکی همچنان در حال اجراست. یکی از دومناره مسجد منهدم شده ولی قراراست مناره دوم که در جنب خیابان خیام واقع شده درجای خود ابقا شود.

مسجد جامع مکی زاهدان مخصوصا مناره های زیبای آن پس از تخریب مسجد شیخ فیض مشهد و یورش نظامیان ایرانی به مسجد مکی هدف شدید گلوله‌های هلکوپترهای نظامی سپاه پاسداران قرار گرفته بودند. نشانه های گلوله باران مسجد در تصاویر ذیل مشهود است که نشان از "محبت ویژه" جمهوری اسلامی با مساجد ومدارس دارد!

توسعه مسجد مکی

توسعه مسجد مکی

توسعه مسجد مکی

توسعه مسجد مکی

آثار گلوله بر مناره ی مسجد مکی

توسعه مسجد مکی

 

 

Reader Count
16855

Bookmark and Share              Balatarin
 
Friday 4 March 2011 02:03:28 GMT
ع ب 
جون این اخوندان رافضي اصل شان همان اتش فرستان و كروه ال سبا هستند قسم خورده اند كه تا اخرين لحظه شان مخالف اسلام باشند اينها فقط منظورشان كه بر كردن شكمشان و مثل خروس هر لحظه يكي را صيغه نمايند دنبال ميكنند الان همه مردم ايران فهميده اند اينها با خمس اجباري كه صفويان به ارمغانشان اورده اند همه دسيسه هاي شيعه يان رو شده است اين حكومت رافضي نه خدا را ميشناسد نه اهل بيت را فقط زير برجم اسلام خودش را ظاهر كرده است اخر جرا دشمني با خانه خدا مكر خدا را در ايران بايد مخفيانه برستش كرد
 
Name:
Comment Body: