خامنه ای و سید خراسانی
Added Date: 10/15/2010 11:41:14 PM
Bookmark and Share              Balatarin

سنی نیوز: "هم اکنون آخرالزمان رسیده. باید منتظر حادثه عظیم باشیم.ظهور امام زمان نزدیک است.رهبری ایران سید خراسانی است که لشگر امام زمان را هدایت میکند." اینها جملاتی است که قبلا در گفتاری حاشیه ای از دهان نظامیان وابسته به رهبر بیان میشد ولی این هفته ایت الله جنتی با اشاره ایت الله خامنه ای را سید خراسانی دانست.

 به گزارش فارس، وابسته به نهادهای امنیتی نظامی، احمد جنتی دبیر شورای نگهبان یکشنبه در این خصوص گفت: "عالمی بزرگ در خصوص مقام معظم رهبری می‌فرمايد: "آيت‌الله خامنه‌ای سپهسالار لشكر مولايمان صاحب‌الزمان (عج) هستند". مقام معظم رهبری با شجاعت توانستند در دل فتنه‌ای بروند كه خيلی‌ها در داخل و خارج دل به آن برای خاتمه كار انقلاب و ولايت فقيه بسته بودند و ايشان با سخنرانی‌ها، بصيرت‌بخشی‌ها و موضع‌گيری‌های آگاهانه آرام آرام كاری كردند كه از آن شرايط عبور كرديم."

جنتی با تاكيد بر اينكه "امروز با مديريت‌های مقام معظم رهبری شعله فتنه فروكش كرده است"، تصريح كرد: "البته بايد اين را مدنظر داشته باشيم كه دشمن بيكار ننشسته و اين در حاليست كه نفس‌های الهی اين مرد بزرگ و جانفشانی‌های بچه‌های بسيج و حزب‌اللهی‌ها همه دست به دست هم داد تا مبادا خدشه‌ای به انقلاب وارد شود."

نظامی ها اول از همه گفتند

پیش از این هم در سالهای قبل تر ـ به نوشته نشریه صبح صادق ـ  سرلشگر رحیم صفوی هم در سفری كه آیت الله خامنه ای در سال 80به مشهد مقدس داشت اینگونه وی را مورد خطاب قرار داده بود: "ای سید خراسانی این بسیجیانت امروز اینجا جمع شده اند تا با تو عهدی دوباره ببندند و بگویند كه تا آخر در ركاب خواهند بود."

مداح وروضه خوان معروف، صادق  آهنگران هم در سفری كه رهبر جمهوری اسلامی در  سال 81 به دوكوهه (پادگانی که در زمان جنگ فعال بود) داشت او را با لفظ سید خراسانی مورد خطاب قرار داد.

به روایت نشریه بسیج دانشجویی "زمینه ظهور"، پناهیان خطیب تندرو مشهور نیز گفته است: "برای بنده یقینی است كه سید خراسانی مقام معظم رهبری می باشد ولی این قضایا مانند دو دو تا چهارتا نیست و هركسی باید به یقین برسد. در پیشگوییهای نوسترآداموس نیز به این مطلب اشاره شده است كه از سرزمین پارس(ایران) یك میلیون مرد پارسا و متقی به  سرزمین بابل(عراق) می آیند."

همچنین به روایت سایت "ظهور نزدیک است" شفیعی سروستانی مسئول موسسه فرهنگی موعود نیز معتقد است: "دشمنان خود را برای مقابله آماده کرده‌اند ولی ما غفلت کردیم، در زمان ریاست جمهوری بوش زیر نظر رئیس جمهور، کمیسیونی برای شناسایی امام زمان شکل گرفت."

وی بدون آوردن سند ومنبعی تأکید کرد: "20 روز قبل موساد و سیا اعلام کردند (تیرماه 89) به دنبال امام زمان هستند و اعلام نیز کرده بودند شاید سید خراسانی آیت‌الله خامنه‌ای باشد زیرا در جوانی در خراسان بوده است و سید یمانی نیز سید حسن نصرالله باشد زیر در کودکی در یمن بوده است."

سید خراسانی کیست؟

تطبیق ایت الله خامنه ای با سید خراسانی یک نوع ادبیات آخر الزمانی است که وعده ظهور نزدیک امام دوازدهم شیعیان را میدهد.سید خراسانی کسی است که بنا بر حدیثی نقل شده از امام پنجم شیعیان دارای این خصوصیات است: "جوانى(جوانمردي) از بنى هاشم كه خالى در كف دست راست خود دارد با بيرقهاى سياهى از طرف خراسان خروج ميكند كه شعيب بن صالح در جلو او خواهد بود و با اصحاب سفيانى جنگ كرده آنها را شكست ميدهد."

ودر روایتی دیگر: "سفيانى لشكرى به مدينه ميكشد و امر ميكند هر كسى را كه از بنى هاشم در آنجا باشد حتى زنهاى آبستن را بكشند، اين كار را بعلت آن ميكند كه يك نفر هاشمى با اصحاب خود از طرف مشرق خروج ميكند."

 وهمچنین: "رسول خدا ياد بلائى كرد كه دچار اهل بيتش مى‏شود تا اينكه خدا مردى را با بيرق سياه از طرف مشرق بفرستد كسى كه آن بيرق را يارى كند خدا او را يارى ميكند و كسى كه نصرت آن را ترك كند خدا نصرتش را ترك ميكند، بعدا مى‏آيند نزد مردى كه نامش نام من است و او را سرپرست خود ميكنند و خدا او را يارى و تأييد مينماید."  (کتاب فتنه و آشوبهاى آخر الزمان، متن، ص: 36 عقد الدرر /128، الحاوى 2/68 و ملاحم ابن طاووس /53.)

سید خراسانی در این روایات آمده حاکم منطقۀ ری است و حکومت را به امام دوازدهم شیعیان می‌سپارد، وعلی فرزند جواد نام دارد؛حالا گفته میشود که نوشتۀ روی مهر رسمی آیت‌‌الله خامنه‌ای از زمان انتصاب به رهبری، "علی بن الجواد الحسینی الخامنه‌ای" است؛ آن هم در حالی که در دوران معاصر مهر مراجع تقلید ایرانی هیچ‌گاه نام پدر را در بر نداشته و حتی مهر آیت‌‌الله روح‌‌الله خمینی نیز "روح‌‌الله الموسوی الخمینی" بر آن حک شده بود.

 طبق این روایات سید خراسانی قبل از ظهور امام زمان به پا بر میخیزد وفرماندهی لشگر این امام را عهده دار میشود.البته در زمانی که ابومسلم خراسانی بر علیه بنی امیه شورش کرد وحکومت آنها را برانداخت برخی گفتند سید خراسانی همان ابومسلم است؛ بخصوص اینکه بیرق های یاران ابومسلم نیز سیاه بود.

اما در عصر حاضر، آیت الله محمد تقی مصباح یزدی در کتابی با عنوان "آفتاب ولایت"، ضمن دادن وعدۀ زوال قریب‌الوقوع آمریکا، وظائف شیعیان در عصر غیبت را چنین برمی‌شمرد: "حفظ نظام اسلامی با تمام توان و حمایت همه‌جانبه از رهبر معظم انقلاب".

 او "حکومت اسلامی ایران را جلوه‌ای از ولایت امام زمان"  توصیف می‌کند. به نوشتۀ او، "وظیفۀ شیعیان در مقابله با دشمنان"، "دوری از فتنه‌ها و شبهه‌های کفرآمیز، اعلام بیزاری و دشمنی با دشمنان خدا، سازش‌ناپذیری، ایمان به قدرت و یاری الهی" است.

همیشه ظهور نزدیک بوده

 پيش‌بینی ظهور مهدی در تاریخ اسلام پيشينه‌ای به بلندای اندیشۀ آخر زمان دارد. از قضا متألهان، عارفان یا محدثانی که با قدرت سیاسی وقت ارتباط نزدیک یا بر حاکم نفوذ معنوی داشته‌اند، بارها به قصد مشروعیت بخشیدن یا استوار کردن پایه‌‌های نظام، ظهور مهدی را پیش‌بینی کرده و حکومت وقت را به اتصال به حکومت جهانی مهدی وعده داده‌اند.

 مهدی خلجی، محقق، در مقاله ای با عنوان "آخر زمان چونان گفتار سیاسی" برای بنیاد مطالعات ایرانی به این موضوع پرداخته است وی در بخشی از این مقاله مینویسید: "ابن عربی باور داشت مهدی منتظر در سدۀ هفتم هجری، عصر خود او، ظهور می‌کند."

از دیدگاه او خیرالقرون، قرن نخست تا سوم بود؛ زمان پیامبر، یاران مهاجر وانصار او و نیز دوران خلفای راشدین. اما از قرن سوم به بعد "اموری حادث شد و هوس‌هایی پراکنده، و خون‌هایی ریخته، و گرگان در شهرها به یغما پرداختند و فساد فزونی گرفت تا آنکه ستم فراوان شد و سیل‌اش طغیان کرد و روز عدالت خاموش شد و شب ستم سایه گسترد." در این عصر، زمانۀ ابن عربی، مهدی ظهور می‌کند تا نخست زمین آکنده از ظلم و جور را از عدالت پر کند؛ دوم پس از آنکه دین‌های دروغین هر جا پایگاه یافته‌اند، دین خدا را در زمین چیره گرداند؛  سوم اختلاف مذهبی میان مسلمانان را از میان ببرد و دین صحیح خداوند را آن‌گونه که در روزگار رسول بود، تقریر کند؛ و چهارم مسلمانان را که از پیروزی بر دشمنان‌شان در جنگ بازمانده‌اند، پیروز سازد. شناخت شرایط اجتماعی و سیاسی دوران ابن عربی، نشان می‌دهد چقدر این اهداف با نیازهای سیاسی حکومت وقت هماهنگ بوده است."

وی در ادامه مینویسد: "هم‌چنین، محمد هاشم آصف، ملقب به «رستم الحکما» در تاریخ خود یاد می‌کند که ملامحمد باقر مجلسی، محدث نامبردار شیعی، در دیباچه برخی کتاب‌هایش «به دلایل و براهین آیات قرآنی، حکم‌های صریح نموده که سلسلۀ جلیلۀ ملوک صفویه، نسلاً بعد نسل، بی‌شک به ظهور جناب قائم آل محمد خواهد رسید.» آصف می‌گوید خواندن این نوع نوشته‌ها سلطان حسین را از «جادۀ جهان‌بانی و شاهراه‌ خاقانی بیرون و در طریق معوج گمراهی وی را داخل و به افسانه‌های باطل بی‌حاصل او را مغرور و مفتون» نمود و «بازار سیاست‌اش را بی‌رونق و ریاست‌اش را ضایع مطلق» کرد و در نهایت به زوال حکومت صفوی و تباه شدن ملک ایران به دست محمود افغان انجامید."

 ودرادامه: "در کنار سابقۀ بلند مهدویت‌باوری و دعوی آخر زمانی، باید در دوران جدید از دیانت بهائی یاد کرد که با ادعای «باب» امام زمان بودن محمد علی باب آغاز شد و سپس به ادعای مهدویت انجامید و با بهاء‌‌الله به تأسیس دین تازه‌ای منجر شد. اخر زمانی‌ها، در نگاهی کلی، در میان متألهان و فقیهان و روحانیان بلندپایه، موقعیتی معتبر ندارند. هرچه آخر زمانی‌ها تصویر دقیق‌تر و پیش‌بینی جزئی‌تر از پایان جهان به دست دهند، اعتبار خود را بیش‌تر به مخاطره انداخته‌اند. معمولاً نهاد رسمی روحانیت و مرجعیت دیدگاهی مبهم دربارۀ تاریخ دقیق آخر زمان دارد و به آخر زمانی‌های پرشور چندان اعتنا نمی‌کند و دعاوی آنان را در بسیاری موارد رد می‌کند. کتاب‌های آخر زمانی‌ها، یا از سوی عالمان دینی نادیده گرفته می‌شود یا نفی و طرد می‌گردد. به دشواری می‌توان عالمی محقق و معتبر را یافت که کتابی بنویسد دربارۀ اینکه جهان در آستانۀ پایان است. نوشته‌های آخر زمانی‌ها را معمولاً ناشران معتبر چاپ و پخش نمی‌کنند. معمولاً نثر آنان بد، زمخت و پر از خطاهای دستوری است. آن‌ها مدام در معرض رسوایی‌اند؛ زیرا پیش‌بینی‌هایشان مدام غلط از آب درمی‌آید."

منبع: روز آنلاین

 

Reader Count
8060

Bookmark and Share              Balatarin
 
Saturday 30 July 2011 06:07:18 GMT
...! بعد بگویید شما مسخره میکنید ! من نفهمیدم این کاننت های روافض تحلیل بود یا جوک !! مخصوصا کامنت حسام :"تا آخرين قطره ي خونمان از امام سيد علي خ ام ن ه اي دفاع خواهيم كرد".خوب مسخره است دیگر چه کنیم گریه کنیم!؟
جمع کنید اقا ! ملت ایران دیگر به شما سواری نمیدهد خیره سران مزدور
Thursday 28 July 2011 08:07:21 GMT
حسام 
اي كاش ميدانستند همين قدر آبرويي هم كه از اسلام ناب محمدي ( نه اسلام ... و ... و ... ) باقي مانده از همين سلاله ي پاك پيغمبره ...
تا آخرين قطره ي خونمان از امام سيد علي خامنه اي دفاع خواهيم كرد .
در ضمن بنا به حكم قرآن و سنت پيامبر كه خود شما سني ها قبول داريد از فحاشي ، تمسخر و توهين به ديگران نهي شده است .
Thursday 21 October 2010 09:10:19 GMT
به علی 
ما نگفتیم که ولایت فقه دیکتاتور نیست. ولی همه باور دارند که این ظالم منافق(رهبر جمهوری اخوندی) از همان دیکتاتوران بزرگ است.به امید رسوای این دیب.
Tuesday 19 October 2010 09:10:15 GMT
علي در جواب بعضی از دوستان 
1- ولایت فقه دیکتاتور نیست.
2- کدام شخص بیشتر از ایشون به وحدت سنی وشیعه اهمیت می دهد
3- نظام اسلامی به فته گری نفع نمی برد بلکه دشمنان اسلام نفع می برند
4-رهبر توهین به نماد های اهل سنت حرام اعلام کرده
5-چه سنی های افراط گرا چه شیعه های افراط گرا مورد تاید ما نیستن و این ها کسانی هستند که اب به اسیاب دشمن می ریزند و ما باید خود را از این دو گروه جدا کنیم
6- به قران عمل کنید حدااقل
Tuesday 19 October 2010 06:10:47 GMT
ايراني 
ما منتظريم كه كربلا باز آيد
روز امتحان وآزمايش آيد
ما مي دانيم وتيغ وحلقوم شما
يك مو زسر علي اگر كم گردد
حرامزاده هاي كثافت...
Monday 18 October 2010 07:10:59 GMT
به ضد وهابی 
دادش تو تلویزین اهل بیت که به اصلاح ما وهابیها(اهل شرک)دیدی که چه توهیناتی به تسنن وسحابه کرام میکنه. اول همین برنامهای تلویزیونتانو نگاه کنید بعد خودتون قضاوت کنید که کی داره تفرقه می اندازه.
Monday 18 October 2010 06:10:13 GMT
دوست شیعه و سنی 
در جواب به علی
اگر ریش خامنهای در راه اسلام سفید شده بود این همه فتنه انگیزی نمی کرد که شیعه و سنی رو به جان هم نمی انداخت تا خودش راخت بشینه با خیا راحت حکومتی کنه. بایستی بگم ریش این به ظاهر مسلمان از دم سگ هم بدتر است.
Monday 18 October 2010 09:10:35 GMT
مرگ بر وهابی  
چیه داداش چرا چشمتونو به واقعیتا بستین برین یکم مطالعه کنیم بجای اینکه مطالب دروغین ضد اسلام که به اسم سنی نیوز داره کار میکنه و قصدشم و تفرقه بین شیعه و سنی و به رهبری این حرامیهای وهابی که عابروی اسلام بردن تن ندیم بصیرت بصیرت و باز هم بصیرت
Sunday 17 October 2010 07:10:42 GMT
علی به عمر 
دمش شما گرم ادبتان مرا کشته
قران میگه وَلَا تَسُبُّواْ الَّذِينَ يَدْعُونَ مِن دُونِ اللَّهِ چه چه برسه به توهین به ریش سفید و اولاد پیغبر و عالم دیدی
واقعا برای شما ناراحتم
و خطاب به سنی نیوز: شما تخم این فته را کاشید و در دنیا باید جواب گو خدا و رسولش باشید
Saturday 16 October 2010 08:10:44 GMT
عمر 
عجب!!!!!!!
حالا همین سگ (خامنه ای)لشگر امام زمان را هدایت میکند.
Saturday 16 October 2010 09:10:47 GMT
حاجی کابلی 
سلام وعلیکم ورحمت الله ورکاته!

هموطن عزیزمتاثر نباش مقصداینها از مهدی اخرالزمان اصلا مسیح دجال زمان مطابق امروحکم کفر وشرک شان است؟!نه مطابق گفتاروفرموده رسول امین حضرت محمد مصطفی صلوات الله علیه واله و اصحابی وسلم انطوریکه ان مرد جلیل القدر به ماخبر داده؟!!
وسلام
Saturday 16 October 2010 04:10:23 GMT
خواجه خالد  
باعرض سلام و خستنه نباشید
واقعاً وقت ظهور امام زمان رسیده است چون قرار است به آینده های نزدیک کوره های ذوب هستوی ایران تکمیل گردد و دولت ابلیسی ایران به سلاح اتمی دسترسی پیدا کند و راکت دوربردبا حمل کلاهک هستوی ساخته شود. چون در این شرایط امام زمان فقط با ببم های اتمی میتواند پلان های خود را پیش ببرد در غیر صورت با شمشیر و نیزه که نمیشود کاری کرد
Saturday 16 October 2010 04:10:57 GMT
ابو عمر 
من ندانم کی خدا را این وسط بیکاره کرد
هرکه را خواهند واورا آفرین ،صدکاره کرد
نقش او را چون لباسی درتن ومکاره کرد
مردمان بیشماری را اسیرو زولانه کرد
تابدوزخ بردشان وتا به آنجا بیچاره کرد
درزمان کم وکی از همه شرک چاره کرد
مردمان را چون محمد بن وهاب آید که کرد
اصل و بنیان شرک راچپه و ویرانه کرد
از دایره او راکشید هرکه برالله انبازه کرد
بوعمرازخود بترس و در دایره باید خانه کرد
Saturday 16 October 2010 10:10:57 GMT
عمرافغان 
نمیدانم چندامام زمان دراین جهان وجوددارد!یهودیان انتظارارمیابیامبررادارند.مسیحیان انتظارعیسی(ع)رادارند.بهایی هامیګویند بهاالله مهدی اخرالزمان بود.قادیانی هامیګویندمیرزاغلام احمدمهدی اخرالزمان بود.وای برحال شماکذابان منافق که انسانهای خوش قلب وساده لوح راازراه راست منحرف میسازید.اینرابدانیدکه نزدخداوند(ج)مسوولیت داریدوجواب دادنی هستید.به امیدوحدت اسلامی ودورازبدعت وخرافات وامام برستی!!!
 
Name:
Comment Body: