توقیف گذرنامه و ممنوع الخروج شدن مولانا عبدالحمید
Added Date: 7/30/2010 5:49:35 PM
Bookmark and Share              Balatarin

سنى نيوز: سنی آنلاین گزارش داد که در پی سفر اخیر شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدان به ترکیه و شرکت در کنفرانس بین المللی اتحادیه جهانی علمای مسلمین، پس از بازگشت، در فرودگاه بین المللی امام خمینی تهران گذرنامه ایشان توقیف شد.

افرادی که گذرنامه ایشان را توقیف کرده اند ظاهرا ازتوقیف گذرنامه و ممنوع الخروج شدن مولانا عبدالحمید مامورین وزارت اطلاعات بوده اند اما رسیدی که پس از توقیف گذرنامه به ایشان تحویل داده شده، اشاره به حکم صادره از دادگاه ویژه روحانیت داشته است.

لازم به ذکر است که شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید یکی از اندیشمندان جهان اسلام می باشد که در داخل و خارج از کشور شخصیتی شناخته شده است و در کنفرانسهای اسلامی داخل و خارج از ایشان دعوت بعمل می آید که در برخی از کنفرانسها ایشان شرکت داشته اند.

اخیرا رابطة العالم الإسلامی (اتحادیه جهان اسلام) که یکی از بزرگترین سازمانهای اسلامی بشمار می رود و مقر آن در شهر مکه مکرمه در عربستان سعودی می باشد تصمیم به برگزاری یکی از مهمترین کنفرانسها به مناسبت پنجاهمین سالگرد تاسیس و فعالیت خود گرفته است و این کنفرانس در تاریخ 19 شعبان (9 مرداد) با شرکت اندیشمندان و علمای سرشناس جهان اسلام در جوار کعبه مشرفه برگزار خواهد شد و از علمای شیعه ایران آیت الله تسخیری رئیس مجمع التقریب بین المذاهب نیز شرکت خواهد کرد. از شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید نیز رسما برای شرکت در این کنفرانس دعوت بعمل آمده بود و ایشان برای شرکت در کنفرانس مذکور اهمیت زیادی قائل بود، زیرا فرصت زیارت خانه خدا و حرم نبوی و دیدار با علما و اندشمندان جهان اسلام برای ایشان در این سفر میسر می شد، اما با توقیف گذرنامه، عملا از شرکت ایشان در این کنفرانس جلوگیری بعمل آمد.

خبرنگار سنی آنلاین از حضرت شیخ الاسلام علت توقیف گذرنامه را جویا شد که ایشان در پاسخ گفت: « به نظر بنده، غیر از تنگ نظری و عدم تحمل ارتباط اهل سنت ایران با جهان اسلام، چیز دیگری نمی تواند علت این امر باشد ».

توجه: در بهمن ماه سال 1388 هـ ش منابع خاص و معتمد سنی نیوز از ایران خبر دادند که مولانا عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدان ممنوع خروج شده است اما بلافاصله اين خبر توسط پایگاه سنی اون لاین تکذیب گردید.

خبرنگار سنی نیوز در بلوچستان می افزاید: مولانا عبدالحميد ممنوع الخروج بودند اما وزارت اطلاعات موفق به ضبط نمودن گذرنامه ايشان نشده بود. ايشان از بهمن سال 88 به اينطرف  فقط يک سفر به ترکيه داشتند که  اطلاعات ایران تلاش فراواني براي جلوگيري از اين سفر کرد. بعد از درگيري لفظي با عوامل اطلاعات نمايندگان اهل سنت در مجلس و برخي مسئولين مداخلت کرده و هيئت اهل سنت موفق به سفر مي شود اما پس از بازگشت گذرنامه ايشان توقيف مي گردد. ضمنا بعضي ديگر از همراهان هميشگي ايشان در سفرهاي خارجي مثل اسماعيل ملازاده نيز ممنوع الخروج هستند.

مقامات ايراني همواره سعي مي كنند مردم خارج از ايران از وضعيت اهل سنت داخل كشور بي خبر بمانند وكسي اين جامعه بزرگ اما ستمديده را قابل توجه محسوب نکند. به همين علت سعي دارند از شركت شخصيتهاي  برجسته سني در نشست هاي بين المللي ممانعت كنند.

Reader Count
11202

Bookmark and Share              Balatarin
 
Tuesday 4 February 2014 08:02:30 GMT
آرش 
بایدصبر کرد.ان الله مع الصابرین
Tuesday 24 August 2010 09:08:16 GMT
مكران 
اقاي كرمي ؟ يا كرمي ؟ اين هم يك نوع تنك نظري خنده يا قهقه هيج فائده نداردبايدهمه جيزرا بخوبي ودرستي با منطق اصلاح كرد كارد ظلم وجهالت را از سينه سني وبلوجها برداشت كه موقع واقعيت رسيده بجز از يهودستان جاي ديكر در دنيا نداري به وطن اصلي وزادكا اجداد بركردي
Tuesday 24 August 2010 09:08:28 GMT
مكران 
علي جان خوشحالم تازه فهميدي كه وحدت برادري برابري فقط وفقط براي سني و بلوج فريبي جيزي ديكر نيست هنوز هم دير نشده اينها ميخواهند سني و بلوجها را به جان همديكر باندزند تانابود شوند وخودشان تماشاكنندوبرانها بخندند اين كار بيكانه است نه برادروهمه جيزانهابابلوجهافرق ميكنه دين زبان لباس فرهنك يعني بيكانه رادرخانه داريم جاه ميديم (بلوجستان فقط مال بلوجهاست )باقي همه بيكانه (بيكانه را بايد از خاك مان خارج كنيم)
Thursday 5 August 2010 07:08:37 GMT
علی 
کار خوبی کردن کم کم حکومت داره از زیر لباس دروغین وحدت بیرون میاد
با این کاربه همه نشون داد که نقش سنی را ندارن و وحودت فقط برای دنیا فریبی است
Sunday 1 August 2010 03:08:20 GMT
Hamzah 
قابل توجه دوستانی که ازممنوع الخروج شدن مولاناعبدالحمیدخوشحال شدند؛ ببینید شما با چه جریانات و فرقه هائی همصدا شدید! http://zahedannews.com/bnews/31-bnews/482-1389-05-09-14-24-27.html
http://zahedanpress.com/content/view/1859/9/
دوستان مابااتهام وتوهین هرگز هدف مثبتی حاضل نخواهیم کرد جز همراهی بادشمن واحد. بهتراست به خود آئیم.
Sunday 1 August 2010 02:08:27 GMT
رضا 
کس که هدفش احیای قران و سنت راستین پیامبر است با مولوی دشمنی نمی کند.. کینه شخصی را از دل بیرون کنید و به نکات مثبت مولوی اندکی نگاه کنید. آیا کم خدمت کرده است؟مگر پیامبر نگفت که به نکات مثبت انسان ها نگاه کنید؟؟ چرا شما به دنبال عیبجویی هستید؟ آیا خود شما کامل هستید و هیچ ایرادی ندارید؟ مولوی بخاطر قران و سنت مظلوم است . میدانید مولوی چندین حافظ قران و حدیث تربیت کرده است؟ ایا این خودش خدمت نیست؟ بخاطر خدا بس کنید. به انسانهای نیک تهمت ناروا نزنید. جرم مولوی قران و سنت است
Sunday 1 August 2010 02:08:37 GMT
رضا 
مولوی عبدالحمید انسان خیرخواهی است. او بوسیله قران و سنت دلهای مردم را به هم نزدیک کرده است. اگر در نماز جنازه به هر دلیل شرکت نکرده است دلیلی ندارد که او را دشمن شیخ مجاهد شهید راه حق علی دهواری عزیز بدانیم و شک ندارم که آن شهید هم هدفش نزدیکی دلهای مردم با قران و سنت بود و راضی نبود که بین مردم تفرقه و دشمنی ایجاد شود. مولوی اگر مظلوم است بخاطر قران و سنت مظلوم است و اگر پیروز باشد بازهم بخاطر قران و سنت است . پس اگر دوستدار قران و سنت هستید او را تنها نگذارید و حداقل به او خنجر نزنید.
Sunday 1 August 2010 11:07:06 GMT
عبد الجبار 
اخوندها و ملاها سر و ته یک کرباسند شما نگران نباشید. اینها تا دیروز با هم بودند.زمانی که عبدالملک ها، احمد سیادها، ضیایی ها، سبحانی ها و دیگران به شهادت رسیدند، ایشان مشغول تعریف و تمجید از نظام بود. در تشییع جنازه علامه شهید شیخ علی دهواری شرکت نکرد تا اربابانش راضی شوند. اللهم انت تحکم بین عبادک فیما کانوا فیه یختلفون
Sunday 1 August 2010 11:07:43 GMT
کرمی 
اللهم اشغل الظالمین بالظالمین خنده
اور است که وی دیگران را متهم به تنگ نظری می کند. کسی که او را نمی شناسد فکر می کند بسیار سعه صدر دارد. او دگر اندیشان اهل سنت را نمی تواند تحمل کند. بسیاری در زاهدان کتک خوردند و بسیاری دیگر توسط وی از شهر اخراج شدند. اگر این ولی فقیه به اندازه ولی فقیه تهران قدرت می داشت قطعا بسیاری را اعدام می کرد. از خداوند می خواهم که هیچ ستمگر و جنایت کاری را قدرت ندهد. شما باید بدانید که مولوی عبدالحمید بزرگترین مانع نشر قران و سنت در منطقه بشمار می رود.
Saturday 31 July 2010 12:07:18 GMT
شه بخش-2 
...این خبر منتشر نشد شاید به این علت که تلاش ها برای بازپس گرفتن گذرنامه نتیجه مثبتی داشته باشد.
بسیارخوب میشد "سنی نیوز" آراء شخصیت های مطرح کشورهای اسلامی وساز مان های بین المللی اسلامی را جویا می شد وبه آن بازتاب می داد.
Saturday 31 July 2010 12:07:42 GMT
شه بخش-1 
دوستان بجای اظهارنظر درمورد خبر اصلی به حاشیه رفتند. به جای تقابل دو سایت محترم و وزین اهل سنت بهتر است توانمان را جهت محکوم کردن این اقدام ناجوانمردانه صرف کنیم. اطلاع رسانی یکی از این راههاست.
به نظرمن تضادی در دوخبر س.نیوزو س.آنلاین نیست؛ زیرا عموما ممنوع الخروج ها گذرنامه شان توقیف میشود ولی مولانا ع.حمید بدون توقیف گذرنامه شان عملا ممنوع الخروج بودند. به ترکیه به هزار ویک زور ومداخلت نمایندگان اهل سنت سفرکردند که بهنگام بازگشت گذرنامه شان هم توقیف شد. این خبر حالامنتشرشد زیرا پیش...ادامه..
Saturday 31 July 2010 10:07:16 GMT
علی 
اینو که همه میدونند اما چرا تکذیب می کنند آیا تکذیب حقایق خلاف اخلاق نیست؟
حداقل سکوت کنند نه تکذیب
Saturday 31 July 2010 09:07:24 GMT
محمد سعید 
دوست عزیز سنی نیوز یک خبرگذاری ازاد است ولی سنی آنلاین خبرگذاری وابسته به دارالعلوم زاهدان است که تحت شدیدترین فشارها از سوی وزارت اطلاعات مواجه است و عملا نمیتواند هر مطلبی را ازادانه منتشر کند
Friday 30 July 2010 05:07:33 GMT
عباس 
خوشم آمد به نظر می رسد منابع سنی نیوز مستندتر از سنی اون لاین است
خدا قوت
Friday 30 July 2010 04:07:41 GMT
خالد 
هر کاری که کنند نمی توانند جلوی جنبش و ازادی مردم را بگیرنند. شیخ مولانا عبدالحمید را ا. اخرین بازمانده های گروه شمس ایران است که در این اواخر با گرفتار شدن عبدالمالک ریگی فشار بر این شیخ سنی و دیکر مولوی های بلوچ بیشتر شد. یک سفر ایشان به هر کنفرانسی همانند سفیری برای جماعت اهل سنت است. ما بیش از ده میلون سنی مرز نشین ایرانیم. ما صد ها مولانا ها و کاک محمد ها و شیخ ضیایی ها داریم.
اینها را زدید و بریدید. با ریشه های در دل خاک چه می کنید.
 
Name:
Comment Body: